Home Materiały i Technologie ESTETYCZNE I FUNKCJONALNE WYKOŃCZENIE BIUR
ESTETYCZNE I FUNKCJONALNE WYKOŃCZENIE BIUR
0

ESTETYCZNE I FUNKCJONALNE WYKOŃCZENIE BIUR

0
0

Hunter Douglas rzuca wyzwanie znanym dotąd przestrzeniom biurowym. Przy współpracy z architektami, projektantami i wykonawcami z całego świata stało się możliwe maksymalne dostosowanie produktów do potrzeb.

Jedną z kluczowych cech Hunter Douglas jest ciągłe poszukiwanie, a także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, dlatego współczesne biuro może być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

HeartFelt® – funkcjonalny i uniwersalny

Powszechnie znany, stosowany, flagowy system sufitów HeartFelt® w postaci paneli prostych, zaokrąglonych, baffli oraz najnowszych modułów Origami, stwarza nieograniczone wręcz możliwości aranżacji sufitów we wnętrzach biurowych. Zastosowanie filcu w znaczny sposób poprawia komfort przebywania we współdzielonej przestrzeni, a możliwości wyboru kolorystyki spośród stonowanych szarości i barw ziemi wprowadzają do wnętrz spokój oraz harmonię. Co więcej, montaż jest szybki, łatwy, a konstrukcja pozwala na nieograniczony dostęp do przestrzeni ponad sufitem.

Concrete Veneer – połączenie betonu i doskonałej akustyki

Concrete Veneer łączy w sobie najlepsze cechy drewna oraz betonu, a dzięki perforacji płyty MDF z cienką warstwą cementu osiąga dobre właściwości akustyczne. System jest stosunkowo lekki, a także łatwy do zamocowania. Jest dostępny w pięciu różnych kolorach: od naturalnej bieli do ciemnego grafitu oraz w panelach ściennych i sufitowych, w wersji perforowanej oraz nieperforowanej. Wersja perforowana posiada warstwę włókniny akustycznej.

Solid Wood Grill – jeden z flagowych, drewnianych systemów sufitowych

Impregnacja ognioodporna stosowana w Solid Wood Grill to najwyższy możliwy standard dla drewnianych sufitów i ścian. – System sufitów z litego drewna sosnowego spełnia teraz surowe przepisy przeciwpożarowe. Ta nowa konstrukcja jest wynikiem wygranej w przetargu na nowy projekt we Francji, gdzie specyfikacja wymagała klasyfikacji B-s1,d0 – przyznaje Chris Wielenga, Business Manager Wood w Hunter Douglas.

Hunter Douglas Architectural, projektując Solid Wood Grill, zadbał naturalny wygląd oraz zminimalizował konieczność wykonywania jakichkolwiek cięć przy montażu, co maksymalizuje wydajność i znacz-nie obniża koszty instalacji. Płyty drewniane za pomocą specjalnych klipsów montowane są na krzyżowym układzie konstrukcji T24, co umożliwia szybki dostęp do przestrzeni nadsufitowej. Dobrym przy-kładem uporządkowania przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiedniego sufitu jest Biuro EOH, w którym be-tonowe stropy uzupełniają nadbudowy w kształcie plastra miodu.

System elementów nośnych Combi-Line na potrzeby konstrukcji wielopanelowej

Hunter Douglas stworzył szynę nośną Combi-Line, która posiada szereg zacisków pasujących do mieszanki paneli metalowych, drewnianych i filcowych HeartFelt®, umożliwiając mocowanie trzech różnych materiałów do pojedynczego elementu nośnego. Dostępna jest nieskończona liczba kombinacji. Teraz architekci mają jeszcze większą swobodę projektowania.

Archiwum: Hunter Douglas Architectural

open