Home Bez kategorii Rozwiązania, które wyróżniają projekt
Rozwiązania, które wyróżniają projekt
0

Rozwiązania, które wyróżniają projekt

0
0

Czy estetyka rozwiązań architektonicznych może iść w parze ze skutecznością i niezawodnym funkcjonowaniem? Czy piękno, design oraz nowoczesne walory systemów gospodarowania wodą mogą być tak samo ważnymi elementami jak użytkowa strona projektu?

Tak – i udowodnili to profesjonaliści ACO: jednej z wiodących firm na rynku technologii odwadniania w Polsce, potwierdzając, że ACO to rozwiązania, które wyróżniają projekt także pod względem estetycznym. Bogate doświadczenia projektantów oraz stosowanie nowych technologii zaowocowało synergią: stworzeniem grupy produktów pozwalających zachować funkcjonalność systemów odwadniających i jednocześnie podkreślić ich nowoczesny charakter.

Unikatowy charakter przestrzeni a dyskretne odwodnienie

Przykładowo piękne miejsce z niebywałą historią w centrum miasta. Tego typu obszary stawiają przed architektami nie lada wyzwanie. Takie samo jak dla twórców i pomysłodawców Browarów Warszawskich. Inwestycja jest świetnym przykładem na to, jak zachować wyjątkowy charakter przestrzeni przy zastosowaniu szeregu nowoczesnych, idealnie wkomponowanych w przestrzeń rozwiązań, w tym też jakże istotnych – odwadniających. Nietuzinkowe przestrzenie wymagają przemyślanych rozwiązań służących do odprowadzania wody. Takich, których elementy nadadzą nowy wygląd odwadnianej powierzchni. Co więcej, takich, które mogą stać się inspiracją dla architekta. To dzięki licznym dostępnym wariantom kształtów oraz materiałów z portfolio ACO architekt ma niesamowitą możliwość stworzenia niepowtarzalnego systemu. Może wybierać nie tylko w kolorach rozwiązań, ale dzięki ich formom i kształtom może też zdecydować, czy podkreślić obecność elementów czy je dyskretnie ukryć. Tak jak wykorzystane w inwestycji Browarów Warszawskich odwodnienia typu Qmax czy DRAIN® Multiline są nie tylko najwyższej jakości, ale także spełniają oczekiwania wysokich walorów estetycznych całej inwestycji.

Właściwe odwodnienie to wysoka jakość i bezpieczeństwo

Globalne zmiany klimatu powodują coraz częstsze występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak susze i ulewne opady deszczu. Efekty tych zmian są widoczne oraz odczuwalne wszędzie – zarówno w wielkich miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Połączenie przemian z gwałtowną urbanizacją, której poziom do 2050 roku ma wzrosnąć dwukrotnie, uwypukla znaczenie problemu odprowadzania wody z powierzchni utwardzonych. Świadome zarządzanie zrównoważoną gospodarką wodną, a więc gromadzenie, oczyszcza-nie oraz ponowne wykorzystanie skąpych zasobów wody, zmniejsza ryzyko powstawania zagrożeń dla ludzkiego zdrowia, życia i dóbr materialnych. Proces ten powinien być racjonalnie zaplanowany przy okazji każdej inwestycji budowlanej.

Grupa ACO doskonale zna potrzeby użytkowników miast. Rozumie, jakie to ważne, dlatego oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania wodami powierzchniowymi, które mają za zadanie w za-planowany sposób gromadzić, transportować, podczyszczać i ponownie uwalniać wodę deszczową do środowiska w celu przywrócenia naturalnej cyrkulacji wodnej. Najnowocześniejszy system zrównoważonych rozwiązań ACO jest praktyczny oraz oszczędny, a ponadto pomaga zarządzać bezpieczeństwem wodnym zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Szerokie portfolio rozwiązań oraz produktów dedykowanym różnym miejscom – zarówno użyteczności publicznej, jak i właścicielom posesji prywatnych – pokazuje, że synergia designu oraz jakości jest możliwa. To inwestor decyduje, jakie rozwiązanie wybierze i już nie musi stawać przed opcją – ładne czy funkcjonalne. Produkty oraz rozwiązania ACO z powodzeniem łączą obie funkcje, a możliwości zarówno materiałowych, jak i kolorystycznych jest całe spektrum.

Dzięki licznym dostępnym wariantom kształtów oraz materiałów z portfolio ACO architekt ma niesamowitą możliwość stworzenia niepowtarzalnego systemu. Może wybierać nie tylko w kolorach rozwiązań, ale dzięki ich formom i kształtom może też zdecydować, czy podkreślić obecność elementów czy je dyskretnie ukryć.

Zdecyduj, co wybierasz

Wielość stylów, kolorów i materiałów, z których są wykonane, to perfekcyjne połączenie formy oraz funkcjonalności. Dyskretna elegancja w każdym wyborze, niezależnie, czy wybieramy szerokie klasyczne ruszty, kanał ze zintegrowanym rusztem z polimerobetonu czy wąskie, prawie niewidoczne szczeliny – odwodnienia ACO wpisują się idealnie w projektowanie atrakcyjnych przestrzeni i obiektów o podwyższonych wymaganiach estetycznych. ACO proponuje bogaty wachlarz, pracuje z klientami już kilkadziesiąt lat, obserwując trendy oraz ich potrzeby. Potrzebne są rozwiązania w stylu retro, a może nowoczesne, prawie niewidoczne? Nie stanowi to żadnego problemu. Niech przykładem będą choćby rozwiązania z wachlarza ACO DRAIN®, które bogactwem wzorów i kolorów podkreślają charakter miejsca, w jakim są wykorzystane. Unikatowy charakter przestrzeni na pewno uwypuklą rozwiązania z linii ACO DRAIN® Multiline lub ACO DRAIN® XtraDrain. Część elementów jest starannie schowana, a część wręcz przeciwnie – idealnie eksponowana. Jeśli do tego dodamy piękne podświetlenie, odwodnienie staje się idealnym uzupełnieniem inwestycji. Istnieje nawet możliwość wykonania rusztów o indywidualnym wzorze dopasowanym do charakteru miejsca.
Elementy odwodnień uważa się często tylko za techniczny element infrastruktury, który jest całkowicie podporządkowany funkcjonalności. Z punktu widzenia projektanta odwodnienia stanowią element, o którym myśli się na końcu, który jest postrzegany wyłącznie przez pryzmat swojej funkcji – odprowadzenia wody lub innej cieczy z konkretnej powierzchni. ACO, mając na uwadze spełnienie tego podstawowego zadania, które ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania danej po-wierzchni, pokazuje, jak estetyczne elementy odwodnień mogą stanowić wartość dodaną.

ACO City – miasto idealne

Profesjonaliści ACO wiedzą, że zarządzanie wodą to kluczowy aspekt zrównoważonego miasta. Wpływa ono bowiem nie tylko na kształtowanie powierzchni publicznych, ich użyteczność i bezpieczeństwo (m.in. przeciwpowodziowe), ale także na zdrowie oraz jakość życia mieszkańców. Bo woda to życie, które jest w ciągłym ruchu. Woda to pasja ACO.
Projektując spójne, zintegrowane w obrębie przestrzeni miejskich systemy w ACO City, eksperci ACO myślą zawsze nie tylko o ich funkcjonalności i niezawodności, ale przede wszystkim o potrzebach ich użytkowników.

W poszanowaniu tego, co daje natura, w inteligentny oraz innowacyjny sposób ACO kompleksowo chroni ludzi przed wodą i wodę przed ludźmi. Po to, aby przestrzeń, w której żyją, była przyjazna teraz i dla przyszłych pokoleń. Razem tworzymy tę przestrzeń, więc razem dbajmy, aby służyła nam jak najlepiej i najdłużej.

Zdjęcia archiwum ACO

open