Home News Uponor umacnia swoją obecność w Europie Wschodniej
Uponor umacnia swoją obecność w Europie Wschodniej
0

Uponor umacnia swoją obecność w Europie Wschodniej

0
0

Dynamiczny rozwój Uponor Building Solutions w Europie: z końcem października 2021 r. została sfinalizowana transakcja nabycia udziałów polskiej firmy Capricorn S.A. przez Uponor, lidera na rynku bezpiecznych instalacji wodnych oraz energooszczędnych rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Capricorn ma swoją siedzibę w Świebodzicach, gdzie zatrudnia ponad 400 pracowników, a produkty oferowane przez firmę trafiają nie tylko na rynek rodzimy, ale również na rynki zagraniczne.

Poprzez przejęcie Capricorn, Uponor konsekwentnie realizuje strategię wzrostu, polegającą na systematycznym wzmacnianiu swojej obecności w Europie Wschodniej. „Rynek Europy Wschodniej zawsze był ważny dla Uponor”, ​​mówi Michael Rauterkus, prezes Uponor Corporation. „Przejęcie jest zatem znaczącym krokiem w budowaniu naszej silnej pozycji w regionie” – dodaje.

„Portfolio Capricorn doskonale uzupełnia naszą ofertę produktów w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Ponadto w ten sposób rozbudowujemy naszą europejską sieć zakładów produkcyjnych, co pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania prefabrykowane” – wyjaśnia dr Karsten Hoppe, prezes Uponor Building Solutions w Europie.

Jacek A. Dobrowolski, Wiceprezes Uponor Building Solutions odpowiedzialny za Sprzedaż i Marketing w Europie Wschodniej, uważa, że na połączeniu sił obu firm, wymianie doświadczeń oraz współpracy skorzystają najbardziej klienci. Jednocześnie zapewnia: „Zakup Capricorn to inwestycja, która otwiera przed nami nowe możliwości i perspektywy dynamicznego rozwoju nie tylko w Polsce. Z radością witamy w naszych szeregach nowych współpracowników z przejętej spółki. Przed nami proces integracji i czas na wzajemne poznanie się, dopiero po zakończeniu tej fazy będziemy mogli w pełni cieszyć się korzyściami wynikającymi z przeprowadzonej akwizycji”. I dodaje: „Rozpoczyna się właśnie nowy rozdział w historii Uponor, nowa podróż, w którą ruszamy razem silniejsi!”.

Więcej informacji na temat przejęcie tutaj: https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje/firma/aktualnosci/nowosci/uponoricapricornrazem

open