Home Materiały i Technologie KOMPLEKSOWE APLIKACJE OD JEDNEGO DOSTAWCY
KOMPLEKSOWE APLIKACJE OD JEDNEGO DOSTAWCY
0

KOMPLEKSOWE APLIKACJE OD JEDNEGO DOSTAWCY

0
0

Niezależnie od tego, czy chodzi o budownictwo komercyjne czy mieszkalne – potrzebne są niezawodne i oszczędne rozwiązania dostosowane do potrzeb obiektów oraz klientów. Rozwiązań jest wiele, a brand Xylem Building Solutions dostarcza najszerszą ofertę dla budownictwa na rynku – i to w ramach jednego systemu.

Infrastruktura dla budynków jest kluczowa, zarówno jeśli chodzi o doprowadzanie czystej wody, jak i jej odprowadzanie, ale także ogrzewanie czy klimatyzację, opomiarowanie dostarczonej wody oraz ciepła, a nawet ochronę przeciwpożarową. Budynki komercyjne to m.in. biurowce, szpitale, hotele, szkoły czy centra handlowe. To miejsca, w których często w tym samym czasie znajduje się duża liczba osób. Tego typu zagęszczenie wymaga niezawodnych, ale także oszczędnych rozwiązań umożliwiających obsługę różnych mediów i elastyczne reagowanie na wciąż zmieniające się wymagania.

Również budownictwo mieszkalne rządzi się swoimi prawami. Poziom życia i zdrowie mieszkańców zależą od niezawodnych produktów oraz systemów – m.in. pomp czy lamp UV, które umożliwiają nie tylko doprowadzenie czystej, zdatnej do spożycia wody, ale również zapewniają usuwanie ścieków. Ważne, by odbywało się to w bezpieczny sposób, bez wpływu na warunki życia oraz środowisko, a zarazem przy minimalnym koszcie dla właściciela domu.

Bez względu na typ budynku wpływ na stosowane rozwiązania ma m.in. obszar, gdzie jest on zlokalizowany. W zależności od tego, czy znajduje się na terenie miejskim czy wiejskim, czy to dom jednorodzinny na działce bez przyłączy do sieci kanalizacyjnej bądź wodociągu albo lotnisko zlokalizowane w szczerym polu, potrzebne są różne rozwiązania. Brand Xylem Building Solutions (należący do globalnego lidera w zakresie rozwiązań wodnych, firmy Xylem) ma je wszystkie.

Od źródła przez przesył aż po odbiór i oczyszczanie ścieków

Xylem Building Solutions kompleksowo podchodzi do wyzwań związanych z wodą w budownictwie. Oferuje produkty, rozwiązania, serwis, wynajem i doradztwo. Dzięki połączeniu najlepszych marek w branży, jak Flygt, Sensus czy Lowara, firma tworzy unikalną na rynku, wyróżniającą się na tle konkurencji ofertę oraz efektywnie wspiera klientów. Xylem ma w ofercie produkty i rozwiązania potrzebne do zbudowania całościowej instalacji.

Przykładowy system Xylem dla budynku może obejmować produkty (fot.):

1. Ciepłomierz PolluCom F. Kompaktowy ciepłomierz PolluCom F może być używany do pomiaru energii w systemach grzewczych lub chłodniczych. Ze względu na wysoce precyzyjny czujnik przepływu zakres jego zastosowania jest bardzo szeroki: od węzłów cieplnych aż po indywidualne opomiarowanie mieszkań i domów jednorodzinnych.

2. Zestawy hydroforowe SMB i GHV, które umożliwiają zaopatrzenie obiektów w wodę. Dostarczane przez Xylem zestawy hydroforowe SMB znajdują zastosowanie w budownictwie jedno- oraz wielorodzinnym, budownictwie użyteczności publicznej (hotele, budynki biurowe, galerie handlowe, obiekty sportowe, szkoły), budownictwie magazynowym, centrach logistycznych, budownictwie przemysłowym.

Z kolei zestaw hydroforowy Lowara GHV jest w pełni zautomatyzowanym zespołem ciśnieniowym wyposażonym w pompy o zmiennej prędkości, wspomagającym dostarczanie wody. Znajduje zastosowanie w zaopatrzeniu w wodę sieci wodociągowych w budynkach mieszkalnych, szpitalach, szkołach czy hotelach, ale również w przemyśle, instalacjach miejskich, nawadniania muraw, a także do nawadniania w rolnictwie.

3. Energooszczędna pompa obiegowa Ecocirc XL plus. Pompa o szerokim zastosowaniu, m.in. w instalacjach grzewczych z ciepłą wodą, układach chłodzenia oraz instalacjach zimnej wody, instalacjach ciepłej wody w budynkach mieszkalnych, w systemach solarnych oraz geotermalnych.

4. Skuteczny system pompowania ścieków – pompa Concertor. Urządzenie ze zintegrowaną inteligencją. Ta prawdziwie przełomowa innowacja – Flygt Concertor jest w stanie wyczuć warunki pracy w swoim otoczeniu, dostosowując działanie w czasie rzeczywistym i przekazując informacje zwrotne operatorom pompowni.

5. Niezawodny system oczyszczania ścieków Oxelia. Oxelia Leopold zapewnia usuwanie mikrozanieczyszczeń poprzez filtrację na bazie węgla aktywnego wspomaganego utlenianiem. System usuwa patogeny, wirusy, ale także pojawiające się resztki organiczne, których źródłem są farmaceutyki, produkty do higieny osobistej oraz zanieczyszczenia poprodukcyjne z zakładów przemysłowych czy te pochodzące z produkcji rolniczej.

6. Ozonator Wedeco eliminujący wszelkiego rodzaju substancje toksyczne oraz bakterie. Skutecznie eliminuje bakterie, m.in. z rodzaju Legionella, oraz substancje toksyczne, jak cyjanki, pestycydy czy dioksyny. Rozkłada związki organiczne, eliminuje niepożądaną woń, barwę i smak, zapewnia dezynfekcję, umożliwia utlenianie w procesach syntezy, czyści powierzchnie oraz redukuje ilości związków metali ciężkich, a także tlenków azotu w powietrzu.

7. System Sensus umożliwiający monitoring oraz zdalny dostęp. Sensus to zoptymalizowany, bez wymogu posiadania licencji, system radiowy dla zasilanych bateryjnie urządzeń pomiarowych Sensus. Nadaje się do odczytu mobilnego i zdalnego, dzięki czemu umożliwia stały monitoring parametrów.

Xylem Building Solutions łączy niezawodność, wieloletnie doświadczenie oraz aplikacje dostosowane do potrzeb inwestorów. Dzięki szerokiej ofercie produktów, które można dowolnie komponować, możliwe jest zbudowanie instalacji skrojonych na miarę potrzeb obiektu – niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, centrum handlowe czy szpital. Dodatkowo wsparcie na etapie procesu planowania i wdrażania oraz w ramach serwisu sprawia, że klient otrzymuje pomoc na każdym etapie, także w przypadku późniejszego dostosowywania do zmieniających się warunków i potrzeb.


Xylem to wiodąca globalna firma zajmująca się technologią wodną, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Poprzez przejęte, tworzące firmę marki budowlane z długą tradycją (takie jak Flygt, Sensus czy Lowara – tworzące Xylem Building Solutions) jest obecna na rynku od ponad 100 lat. Zaplecze złożone z tak renomowanych, cenionych przez konsumentów marek umożliwiło firmie połączenie wiedzy, doświadczenia oraz czerpania z licznych, skutecznych aplikacji. Dzięki temu powstała kompleksowa, uniwersalna, zaawansowana oferta dla budownictwa, której nie ma żadna inna firma na rynku. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.xylem.pl.


Zdjęcia arch. Xylem Building Solutions

open