Home Inwestycje BEZKONKURENCYJNY SYSTEM MALOWANIA PROSZKOWEGO
BEZKONKURENCYJNY SYSTEM MALOWANIA PROSZKOWEGO
0

BEZKONKURENCYJNY SYSTEM MALOWANIA PROSZKOWEGO

0
0

Bezkonkurencyjny system malowania proszkowego premium zapewnia głęboki mat, a także elegancki oraz niepowtarzalny wygląd w architekturze i wzornictwie. To jeden z czołowych produktów od IGP Pulvertechnik.

Około 10 lat temu firma IGP Pulvertechnik AG, jako lider w dziedzinie farb proszkowych, wprowadziła na rynek IGP-DURA®xal 42. Bezkonkurencyjny system malowania proszkowego klasy premium jest szeroko stosowany segmentach architektonicznych, takich jak fasady. Delikatna mikrostruktura zapewnia głęboki mat, aksamitny wygląd i odporne na warunki atmosferyczne, wysokiej jakości wykończenie. Cały asortyment jest wyjątkowy sam w sobie, a jeśli nie wybierzesz właściwego rozwiązania z dostępnej palety kolorów, firma IGP Pulvertechnik oferuje dostosowanie oraz opracowanie indywidualnej receptury farby na potrzeby projektu.

– Jesteśmy znani z przekładania projektów architektów na nasze produkty. W imieniu firmy IGP Pulvertechnik zapewniam branży elewacji kompleksowe, specyficzne dla danegonego projektu doradztwo w zakresie zaawansowanych wykończeń powierzchni dotyczące metalowych elementów architektonicznych, a to wszystko w celu realizacji dowolnego projektu. Kolor jest bez wątpienia bardzo ważnym elementem w architekturze, wnętrzach i designie – mówi Anja Meerhoff, konsultantka ds. architektury w firmie IGP Pulvertechnik. Znaczenie oraz popularność koloru wciąż rośnie i coraz częściej pojawia się nawiązanie do określonych odcieni. – Z dumą ogłaszam, że jako licencjobiorca Les Couleurs Suisse, IGP Pulvertechnik jest jedynym producentem farb proszkowych na świecie, który może dodać tę nową, unikalną gamę kolorów do oferty farb proszkowych – informuje Erwin Kleuters, dyrektor generalny IGP Benelux BV.

Ekskluzywna edycja specjalna

Ekskluzywna edycja specjalna w ramach serii IGP-DURA®xal to Polychromie Architecturale. – Le Corbusier był jednym z czołowych architektów ubiegłego wieku. Był uważany za najbardziej wpływowego architekta nowoczesności. Jednakże w rzeczywistości był kimś więcej niż tylko architektem. Jako prawdziwy wizjoner i wszechstronnie utalentowany artysta, wyprzedzał swoje czasy dzięki niezwykle charakterystycznej wizji koloru. Bazując na swoim rozległym doświadczeniu ze strukturą, objętością oraz kolorem, opracował purystyczną paletę barw dla nowoczesnej architektury. Polichromia architektoniczna Le Corbusiera jest prawdziwym arcydziełem i składa się ze standardowego, harmonijnego systemu 63 odcieni w ramach dwóch kolekcji kolorystycznych: 1931 oraz 1959 – wyjaśnia Anja Meerhoff.

Kolekcja 1931 to naturalnie wyglądające kolory podstawowe, które przywołują skojarzenia z naszym otoczeniem. To wspomnienie powietrza, piasku i krajobrazu. Kolekcja 1959 składa się z bardziej nasyconych kolorów. Odcienie wyróżniają się wizualnie i mają tendencję do zmiany w zależności od punktu widzenia obserwatora.

Opalizujący i żywy efekt

Funkcjonalne i estetyczne właściwości DURA®xal emanują żywotnością, której szukał Le Corbusier. Unikalna technologia IGP okazała się doskonale dostosowana do uzyskania pożądanego wyglądu i odczucia, z głębią dzięki efektowi opalizacji i aksamitnej percepcji dotykowej w ramach palety kolorów Le Corbusier.

Strategiczny partner w zakresie wiedzy

Jednak nie chodzi tylko o kolor. Nieskazitelne, niezmiennie wysokiej jakości wykończenia powierzchni wymagają specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia zarówno w zakresie produkcji, jak i procesie nakładania powłok proszkowych.

– Aby uzyskać tak piękny produkt, zastosowano innowacyjne technologie, ale równie ważne jest zapewnienie optymalnego wykorzystania naszego produktu – mówi Erwin Kleuters. – To właśnie powód, dla którego firma IGP nie tylko doradza i wspiera w doborze produktu czy koloru, ale także oferuje wsparcie techniczne w zakresie prawidłowych metod obróbki wstępnej oraz technik aplikacji – dodaje.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy technicznej IGP jest wartościowym, strategicznym partnerem dla swoich klientów, projektantów oraz lakierników. Podstawowym aspektem projektowania architektonicznego jest dobór najlepszych materiałów, technik, systemów do każdego projektu. Sztuką jest więc ich prawidłowe zdefiniowanie, aby spełnić wszystkie wymagania jakościowe, a także oczekiwania w zakresie niezawodności, trwałości oraz konserwacji wykończeń powierzchni. Właśnie na tym polega wartość dodana farb proszkowych IGP.


Zdjęcie w nagłówku: Firma Arktura Solutions Study w Los Angeles (USA) skupia się na projektowaniu, aby wyróżnić elewację, zastosowano jasny kolor z gamy IGP-DURA®xal

Zdjęcia pozostałe: Archiwum IGP Pulvertechnik / Atelier West Architekten

open