Home BUILDER RANKING BUILDER RANKING EDYCJA 3 BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 1 – GENERALNI WYKONAWCY
BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 1  – GENERALNI WYKONAWCY
0

BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 1 – GENERALNI WYKONAWCY

0
0

Prezentujemy pierwszą część III edycji Rankingu Buildera – 100 największych firm generalnego wykonawstwa. Ranking jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez miesięcznik Builder, PwC Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet) w 2019r. Celem projektu jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają finanse łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych.

Dzięki Rankingowi poznamy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Trzecia edycja zawiera także porównanie z poprzednią tj. pokazuje kto awansował, kto utrzymał, a kto nie obronił swojej pozycji.

Druga część Rankingu zawierająca 100 największych firm producentów materiałów budowlanych ukaże się w styczniu 2022r., a trzecia z największymi firmami deweloperskimi zostanie przedstawiona w lutym 2022 r.

open