Home Aktualności Nie żyje Eberhard Schöck
Nie żyje Eberhard Schöck
0

Nie żyje Eberhard Schöck

0
0

19 stycznia 2022 roku w wieku 86 lat odszedł Eberhard Schöck – założyciel firmy Schock.

Z firmy Schöck Bautrupp, założonej w 1962 roku, rozwinął firmę Schöck Bauteile GmbH, dziś wiodącego dostawcę rozwiązań w zakresie nośnych elementów izolacji termicznej i rozwiązań akustycznych.

Imponował jako charyzmatyczny i energiczny przedsiębiorca, inicjator, który niejednokrotnie brał na siebie odpowiedzialność społeczną, wprowadzając m.in. fundusz ubezpieczeń społecznych dla pracowników firm. Promował kształcenie zawodowe i edukację wraz z Fundacją Eberharda Schöcka i Fundacją Rodziny Schöck. Za swoje zaangażowanie społeczne i udaną przedsiębiorczość został odznaczony m.in. medalem biznesowym oraz srebrnym medalem Staufera z landu Badenia-Wirtembergia.

Kierując się wizją unowocześniania budynków i odwagą do wdrażania nowych rzeczy, Eberhard Schöck na stałe zmienił i ukształtował branżę dzięki znaczącym wynalazkom, takim jak Schöck Isokorb®.

Eberhard Schöck był szanowaną osobowością. Dzięki swojej szczerej i otwartej postawie zyskał uznanie pracowników, partnerów biznesowych oraz klientów.

open