Home Aktualności Somfy w gronie członków PZPB
Somfy w gronie członków PZPB
0

Somfy w gronie członków PZPB

0
0

Somfy Polska, czołowy dostawca inteligentnej automatyki dla budownictwa indywidualnego i rozwiązań fasady dynamicznej, wykorzystywanych w budynkach użyteczności publicznej, została członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

PZPB to organizacja zrzeszająca firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie generują już ponad 50 mld zł wartości produkcji budowlano-montażowej w Polsce i zatrudniają ponad 50 tys. pracowników. Wśród jej członków znajduje się 13 z 15 największych przedsiębiorstw zajmujących się kompleksową realizacją inwestycji, deweloperzy, a także firmy produkujące wyroby budowlane, maszyny i dostarczające technologie dla budownictwa.

– Dziś technologia w budownictwie musi iść w parze z energooszczędnością i ochroną klimatu. Członkostwo w PZPB daje nam szerokie możliwości bezpośredniego uczestniczenia w tworzeniu służących temu nowych rozwiązań systemowych dla całego sektora. Przed nami realizacja unijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 roku. Tymczasem budynki odpowiadają aż za 38 proc. emisji CO2, przy czym 28 proc. pochodzi z ich eksploatacji – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający i członek zarządu Somfy Polska. – Jednym z rozwiązań wpływającym na poprawę efektywności energetycznej obiektów budowalnych jest automatyczne sterowanie osłonami okiennymi oraz systemy smart home. Dynamiczne fasady z napędami Somfy pozwalają optymalizować kosztów eksploatacji budynków.

Tylko w okresie 2019-2021 Somfy Polska wyposażyła w systemy smart home blisko 1500 mieszkań i domów w projektach kilku znanych deweloperów. Uczestniczyła również w unikatowym projekcie dynamicznej fasady, która dzięki wykorzystaniu perowskitowych ogniw fotowoltaicznych Saule Technologies wytwarza „czystą” energię ze Słońca. Od sierpnia działa ona na biurowcu Aliplastu w Lublinie.

Oprócz PZPB Somfy Polska należy także do Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, interdyscyplinarnej platformy na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania w Polsce prawa w obszarze budownictwa oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), pozarządowej organizacji, która realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizacji i rozbiórki był jak najbardziej zrównoważony.

open