Home Biznes i Ludzie MĄDRA INWESTYCJA W DACH KOMPLETNY
MĄDRA INWESTYCJA W DACH KOMPLETNY
0

MĄDRA INWESTYCJA W DACH KOMPLETNY

0
0

Blachotrapez, czołowy w Polsce producent pokryć dachowych, postawił na fotowoltaikę. Grupa poszerzyła swoje portfolio o nową markę Revolt Energy. O tym, jakie zmiany to ze sobą niesie, Natalia Chylińska rozmawia z Hubertem Kalinowskim, Prezesem Zarządu Revolt Energy, oraz Żanetą Koźmińską, Dyrektor Zarządzającą Revolt Energy.

Natalia Chylińska: Kiedy zrodził się pomysł na poszerzenie oferty Blachotrapez o instalacje PV?

Hubert Kalinowski: Pomysł na Revolt Energy to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby klientów. Owszem, o stworzeniu nowej marki, w portfolio Blachotrapez, zadecydował zarząd w oparciu o rosnące zapotrzebowanie rynku. Jednak podstawę stanowiły głosy naszych klientów. Rynek dynamicznie się zapełniał, co jednak nie miało przełożenia na jakość. Od momentu pojawienia się na rynku firm oferujących PV dostawaliśmy liczne reklamacje na dach – ekipy wykonujące montaż niszczyły nasze poszycia. Na ten problem można było zadziałać dwutorowo. Systematycznie reagując na działania ekip monterskich, co nie dawało pełnego efektu. Bądź działając od środka – nie naprawiać ich błędy, ale je wyeliminować. W myśl tej idei powstał Revolt.

Żaneta Koźmińska: Profesjonalizm mamy zapisany w DNA – czerpiemy z doświadczenia i zasobów silnej grupy. Dla klientów to gwarancja jakości oraz stabilności firmy. W końcu tak jak dobry dach, tak instalacja PV ma służyć przez długie lata, dając poczucie bezpieczeństwa. Takie wartości zostały nam przekazane, takie konsekwentnie realizujemy. Dziś jako Revolt Energy z mocnym uderzeniem kontynuujemy ekspansję Blachotrapez na rynku OZE. Ekspansję, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby klientów – jakość, innowację, bezpieczeństwo.

N.Ch.: Połączenie nowej energii z doświadczaniem powoduje, że klient zyskuje dużo więcej. Proszę opowiedzieć o usłudze Dach Kompletny.

H.K.: Dach Kompletny to efekt niezwykle cennej lekcji – czerpania z dobrych praktyk Blachotrapezu oraz doskonałej współpracy na linii dekarz–ekspert. Jako jedyni na rynku zapewniamy najwyższą ochronę pokrycia dachowego podczas montażu instalacji PV. To nie tylko usługa, a nasz standard pracy. Jesteśmy pewni usług oraz produktów, które oferujemy, i nie boimy się odpowiedzialności. Potwierdzeniem naszych słów jest nienaruszalność gwarancji na dach. Synergia, na której korzysta klient końcowy – zyskując pewność, że po montażu instalacji od Revolt warunki jego gwarancji na dach od Blachotrapez nie zmienią się.

N.Ch.: Co jednak, gdy ktoś ma już pokrycie dachowe i chciałby skorzystać tylko z zakupu fotowoltaiki?

Ż.K.: To proste – decydując się na instalację od Revolt Energy, nie tracisz również rękojmi na swój dach – my bierzemy ją na siebie. Stawiamy na sprawdzonych instalatorów i bierzemy za nich pełną odpowiedzialność.

N.Ch.: Czym różnią się rozwiązania fotowoltaiczne Revolt Energy i jaka jest ich przewaga nad innymi dostępnymi na rynku?

Ż.K.: Poszerzając ofertę, pragniemy w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów, marzących o kompletnych i bezpiecznych rozwiązaniach czerpiących z odnawialnych źródeł energii. Przykładem jest usługa RE-cyclingu – jako jedyni na rynku świadomie odpowiadamy za skutki naszych działań. Gwarantujemy odbiór paneli po upływie gwarancji. Będąc pionierem nowych rozwiązań, zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dbałość o każdy etap cyklu produktu. Gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja, według której materiały, produkty oraz surowce powinny pozostać w gospodarce tak długo, jak to możliwe. Zarówno RE-cycling, jak i usługa Dachu Kompletnego to wyraz naszej odpowiedzialności względem produktu oraz jego użytkowników. Stawiamy nie na obietnice, a faktyczne działania. Ponosimy całą odpowiedzialność reklamacyjno-serwisową, oferując naszym klientom Gwarancję całkowitą na wszystkie elementy instalacji. Moc słońca od Revolt to komponenty najwyższej jakości, a także gwarancja uzysku energii elektrycznej na poziomie 90% przez okres 10 lat.

H.K.: W duchu idei Domu Kompletnego –długofalowych planów firmy chcemy nie tylko nadążać za nowymi trendami, ale i je kreować. Obecnie trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem nowej innowacyjnej usługi. Wchodząc na rynek, założyliśmy sobie jeden cel: być o krok przed wszystkimi – i nie pozostawiamy tych słów bez czynów.

N.Ch.: Na jaki zakres usług można liczyć? Kupujemy produkt czy także usługę z montażem?

Ż.K.: Nie tylko produkt, ale i usługę przed oraz posprzedażową. Cały pakiet w postaci usług dodatkowych – o których wspominaliśmy już wcześniej: REcycling, Dach Kompletny, Gwarancja całkowita czy Moc słońca. Zyskujesz nie tylko na samym produkcie, ale na całym procesie. Już brzmi jak całkiem spory koszyk korzyści. Jednak Revolt to nie tylko fotowoltaika, a szeroki wachlarz oferty – pompy ciepła, ładowarki samochodowe czy magazyny energii. Tak jak mówiłam – kompletna oferta.

N.Ch.: Wiele osób boi się zainwestować pieniądze w fotowoltaikę ze względu na pojawiające się złe opinie dotyczące jej trwałości czy trudności w procesie reklamacyjnym, a także uszkodzeń dachu przy montażu paneli słonecznych. Jak to wygląda u Was?

Ż.K.: Na rynku obecnie mamy kilkadziesiąt tysięcy firm, które oferują montaż PV. Bez wątpienia można czuć dezorientację przy wyborze – jak zatem klient ma wybrać właściwie? To proste. Mamy nieograniczony dostęp do informacji – sprawdzajmy zatem, zadawajmy pytania. Inwestujemy pieniądze w coś, co ma pracować min. 25–30 lat – nie bójmy się prześwietlać potencjalnych dostawców. A myślę, że wówczas wybór nasunie się nam sam.

H.K.: Wartości nadane nam przez Blachotrapez to jasno określone warunki gwarancji. Firma, która ponad 50 lat budowała pozycję lidera, nie może pozwolić sobie na niedociągnięcia w tej kwestii. Gwarancja to gwarancja – nie ma w tym przypadku haczyków. Tak jest i w Revolt Energy. Nasze instalacje to sprawność działania nawet do 30 lat. Gwarancją obejmujemy wszystkie jej elementy. W przypadku wątpliwości – my jesteśmy stroną – klient kontaktuje się bezpośrednio z nami, a nie z producentem urządzeń.

N.Ch.: Fotowoltaika jest już standardem przy nowym budownictwie lub gruntownych remontach dachu czy może przed Blachotrapezem stoi trudne zadanie uświadamiania klientom potrzeby korzystania z tej technologii?

H.K.: W tej kwestii jeszcze wciąż odbiegamy od zachodniej Europy. Jako firma działająca w branży fotowoltaiki edukujemy nie tylko w kierunku konieczności inwestowania w PV, ale w kierunku mądrych i odpowiedzialnych wyborów. Fotowoltaika jest coraz bardziej widoczna – mamy instalację na osiedlach domków, prywatnych firmach, budynkach użyteczności publicznej. Wciąż jednak osiedla w pełni zasilane czystą energią są w Polsce rzadkością, a nie standardem. Niestety.

N.Ch.: Zatem powiedzmy tym nieprzekonanym do fotowoltaiki, jakie korzyści płyną z jej zamontowania.

Ż.K.: Wystarczy spojrzeć na rachunki za prąd czy gaz – już teraz przyprawiają o zawrót głowy – a będą wzrastać. Branża rozwija się bardzo szybko i z jednej strony jest wiele firm o wątpliwej renomie, a z drugiej są klienci coraz bardziej świadomi oraz wymagający, którzy wymuszają zmiany, a także motywują nas do działania. Ja się z tego cieszę – ciągle musimy się rozwijać i szukać nowych rozwiązań, żeby być przed konkurencją, a jednocześnie odpowiadać na potrzeby rynku. Branża PV ciągle się rozwija i oferuje coraz więcej przy coraz konkurencyjniejszych cenach – warto mądrze zainwestować oraz uniezależnić się od dostawców, a przy okazji zrobić coś dobrego dla planety i przyszłych pokoleń.


Fot. arch. Blachotrapez

open