Home BUILDER RANKING BUILDER RANKING EDYCJA 3 BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 3 – DEWELOPERZY
BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 3 – DEWELOPERZY
0

BUILDER RANKING EDYCJA III, CZĘŚĆ 3 – DEWELOPERZY

0
0

Prezentujemy trzecią część III edycji Rankingu Buildera – 100 największych firm deweloperskich, który ukazał się w lutowym numerze magazynu Builder. Ranking jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez miesięcznik Builder, PwC Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet) w 2019r. Celem projektu jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają finanse łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych.

Dzięki Rankingowi poznamy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Trzecia edycja zawiera także porównanie z poprzednią tj. pokazuje kto awansował, kto utrzymał a kto nie obronił swojej pozycji.

Pierwsza część Rankingu zawierająca firmy generalnego wykonawstwa ukazała się w numerze grudniowym 2021r. magazynu Builder, a druga z producentami materiałów budowlanych w numerze styczniowym 2022 r.

open