Home Materiały i Technologie GRANDO – TRADYCYJNE OBLICZE PLATFORMY ELEGANT
GRANDO – TRADYCYJNE OBLICZE PLATFORMY ELEGANT
0

GRANDO – TRADYCYJNE OBLICZE PLATFORMY ELEGANT

0
0

Do gamy wyróżniających się designem skrzydeł Elegant – Infinity, Abstract i Origin – Deceuninck dodał nowe skrzydło Elegant Grando. Belgijski producent profili okiennych i drzwiowych rozszerzył dzięki temu stylistyczną różnorodność platformy Elegant o klasyczną wersję skrzydła, która nada oknom z PVC bardziej tradycyjny wygląd, pasujący do większości budynków mieszkalnych.

W dobie rosnącego zapotrzebowania na renowacje istniejących budynków, dużych oczekiwań związanych z wysoką jakością realizowanych inwestycji i stosowaniem ekologicznych oraz energooszczędnych rozwiązań, a także trendów na duże przeszklenia dopuszczające naturalne światło – Grando jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Zaprojektowane tak, by idealnie komponować się z najczęściej występującymi typami budynków z oknami o standardowym wyglądzie, jest dostępne w szerokiej gamie 50 kolorów i struktur. Oferuje możliwość uzyskania wyglądu tak wciąż popularnego okna drewnianego.

Doskonałe parametry i wiele możliwości

Grando to półzlicowane skrzydło z wyrazistą, zaokrągloną przylgą oraz dwoma kształtami listew przyszybowych do wyboru: zaokrąglonym i prostokątnym. Nowe skrzydło o głębokości zabudowy 84 mm oraz doskonałych parametrach izolacji termicznej Uf=0,90 W/(m2K) przy zastosowaniu wzmocnienia Forthex pasuje do istniejących ram o głębokości zabudowy 76 mm, 84 i 115 mm, co jest możliwe dzięki temu, że należy do platformy Elegant opartej o koncepcję jednego, uniwersalnego rdzenia profili iCOR. Oprócz standardowego skrzydła w ofercie znajdą się również dwa skrzydła balkonowe (otwierane do wewnątrz oraz na zewnątrz), dwa słupki (standardowy i statyczny), a także liczne elementy uzupełniające z platformy Elegant. Możliwość szklenia szybami dźwiękochłonnymi do klasy izolacji akustycznej 5 jest gwarancją komfortu użytkowania, a specjalna technologia wklejania szyb umożliwia budowę szczególnie dużych okien o wyjątkowo cienkich profilach. Jednocześnie są to okna stabilne i bezpieczne, pozwalające pięknie nasłonecznić wnętrza.

Ekologiczne okno przyszłości

Tereny i obiekty wymagające rewitalizacji stają się coraz bardziej popularne. Pożądane przez deweloperów najczęściej ze względu na atrakcyjną lokalizację, wymagają szczególnie starannego planowania. Warto już na etapie projektu zastanowić się nad jakością materiałów, ich pochodzeniem oraz tym, czy nadają się do ponownego przetworzenia. Grando jest dostępne w wersji z PVC z recyklingu wyprodukowanego we własnym zakładzie Deceuninck w Diksmuide (Belgia). Podobnie jak pozostałe modele skrzydeł Elegant w 100% nadaje się do recyklingu. Każde ponowne wykorzystanie 1 kg PVC oznacza wypuszczenie do atmosfery 2 kg CO2 mniej w stosunku do produkcji z użyciem surowca pierwotnego i o 90% mniejsze zużycie energii!

Więcej informacji na stronie www.deceuninck.pl.


Fot. arch. Deceuninck

open