Home Materiały i Technologie PRODUKTY ATLAS ZŁOTY WIEK Z NAGRODĄ RENOWATOR 2017
PRODUKTY ATLAS ZŁOTY WIEK Z NAGRODĄ RENOWATOR 2017
0

PRODUKTY ATLAS ZŁOTY WIEK Z NAGRODĄ RENOWATOR 2017

0
0

Grupa Atlas, lider rynku chemii budowlanej w Polsce, aktywnie i z sukcesami wspiera ratowanie i przywracanie piękna zabytków. Podczas XVI Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej firma otrzymała główną nagrodę RENOWATOR 2017 dla zestawu produktów ATLAS Złoty Wiek.

Coroczny, odbywający się w Krakowie, Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej to inicjatywa będąca pomostem łączącym świat zabytków ze światem najnowocześniejszych technologii niezbędnych do ratowania i przywracania świetności zabytków. Jest to również doskonała przestrzeń do prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań związanych z pracą renowacyjną i znajdujących zastosowanie w tym segmencie rynku.

Nieodłącznym wydarzeniem każdego Kongresu jest Renowator – konkurs, w którym  firmy i produkty nagradzane są za szczególne osiągnięcia w renowacji stref historycznych. W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała firmie Atlas nagrodę główną RENOWATOR 2017 za wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych dla „Systemu renowacji uszkodzeń powierzchniowych cegły i kamienia”. Nagrodzony został zestaw produktów ATLAS Złoty Wiek.

– Firma Atlas od 20 lat aktywnie i z sukcesami uczestniczy w dziele ratowania i przywracania naturalnego piękna obiektów. W naszych laboratoriach powstają produkty oraz systemowe rozwiązania, z których korzystają firmy konserwatorskie przywracając świetność obiektom świeckim i sakralnym. Marka Złoty Wiek znana jest również za granicą – w Rosji, na Białorusi, Ukrainie, w Rumunii, Czechach, Anglii, Irlandii i Niemczech. Otrzymana nagroda ma dla nas ogromną wartość i stanowi dodatkową motywację do nieustannego udoskonalania i rozwijania naszych produktów – powiedział Jerzy Blazy, Dyrektor ds. Rozwoju Marki Złoty Wiek.

System renowacji uszkodzeń powierzchniowych cegły i kamienia ATLAS Złoty Wiek to oferowane od 1998 r. specjalistyczne rozwiązanie technologiczne do kompleksowej naprawy uszkodzeń powierzchniowych zabytków, murów ceglanych i kamiennych. Stanowią go piaski do piaskowania, preparat biobójczy, preparaty wzmacniające strukturę budulca murów, mineralne zaprawy barwione w masie pigmentami nieorganicznymi (112 kolorów i możliwość doboru koloru struktury pod wymogi konserwatorskie) do uzupełniania ubytków cegły, kamienia naturalnego i spoin oraz farba laserunkowa do scalania kolorystycznego i silikonowe preparaty hydrofobizujące, a także  zabezpieczające powierzchnię naprawionego lica murów.

EKIR to coroczna inicjatywa, której celem jest prezentacja osiągnięć i materiałów technologicznych, a także wymiany informacji i oczekiwań w zakresie zamierzeń renowacyjnych. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele urzędów z kraju i zagranicy.

open