Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Grupa 5 Architekci działa od 23 lat i jest jedną 3z czołowych pracowni architektonicznych w Polsce. W tym czasie zrealizowano i opublikowano wiele projektów mieszkaniowych, biurowych czy użyteczności publicznej. Projekty Grupa 5 Architekci powstają z myślą o kontekście miejsca, przestrzeni publicznej oraz o codziennych potrzebach i relacjach międzyludzkich.

SKOMPLIKOWANE WYZWANIA TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Potwierdzeniem renomy firmy są dwie międzynarodowe nagrody otrzymane w ciągu ostatnich dwóch lat. Pierwsza z nich to nagroda MIPIM Award for Best Mixed Used Development, odebrana na paryskiej edycji MIPIM 2020. Jest to nagroda dla wielofunkcyjnego zespołu budynków Monopolis w Łodzi. Wyróżnia ona inwestycję, która z jednej strony wymagała szczególnego podejścia do rewitalizacji znaczącej łódzkiej fabryki, a z drugiej oznaczała zaangażowanie w zarządzanie określonym budżetem. Wyróżnienie Monopolis na międzynarodowych targach MIPIM ma istotne znaczenie nie tylko dla samego obiektu, ale również dla Łodzi, która z powodzeniem przechodzi intensywną rewitalizację

Druga nagroda to Grande Prize Brick Award 2020, przyznana w Wiedniu. Projekt Siedziby Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został uhonorowany wieloma nagrodami, ale Grand Prize światowej edycji Brick Award 2020 jest najważniejszą ze wszystkich. Projekt wybrano spośród ponad 600 realizacji z całego świata, ocenianych przez międzynarodowe jury składające się z wielu światowej klasy architektów. Cieszymy się, że polska architektura jest doceniana na świecie, a w tym i nasza praca, wykonana w międzynarodowym zespole, wspólnie z BAAS Architects z Barcelony i Małeccy Biuro Projektowe z Katowic. Obecnie nasza pracownia jest po raz kolejny nominowana do nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe, tym razem z projektem rewaloryzacji Sanatorium Gurewicza w Otwocku. W ramach najnowszej edycji MIPIM 2021 w Cannes zostanie zaprezentowany świeżo oddany do użytku zespół biurowy Face 2 Face w Katowicach.


http://www.grupa5.com.pl/pracownia

https://www.facebook.com/Grupa5Architekci

open