Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 PIOTR DAUKSZA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
PIOTR DAUKSZA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

PIOTR DAUKSZA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o. Wiceprezes Stowarzyszenia Producentów Betonów SPB. Szef Sekcji Autoklawizowanego Betonu Komórkowego. Członek Zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów SBM „Białe Murowanie”

Rok 2021 właśnie się zakończył. Pomimo tego, że wciąż funkcjonujemy w pandemicznej rzeczywistości, podsumowujemy go rekordowym wynikiem pozwalającym optymistycznie prognozować kolejne miesiące. Sukces wynika z kilku czynników.

Naszą działalność opieramy przede wszystkim na solidnych wartościach – jesteśmy Partnerem w Budowaniu Ścian, który towarzyszy inwestorom, projektantom i wykonawcom na każdym etapie przedsięwzięcia. Projektowanie, proces zakupowy, dostawa, budowanie, użytkowanie – każdemu z tych zagadnień poświęcamy dużo uwagi, a nasi eksperci chętnie dzielą się swoją wiedzą. Priorytet to terminowa i solidna realizacja projektów, przekładająca się na komfort użytkowania, efektywność cieplną oraz troskę o środowisko naturalne.

Nasze rozwiązania produktowe są ściśle dostosowane do wymogów nowoczesnego budownictwa i idealnie wpisują się w nowe Warunki Techniczne. Beton komórkowy to najcieplejszy materiał ścienny, który umożliwia budowanie lekkich, a jednocześnie efektywnych, przegród. Silikaty H+H natomiast odpowiadają na potrzeby dotyczące izolacyjności akustycznej.

Jesteśmy dumni również z osiągnięć w obszarze środowiskowym. Beton komórkowy i silikaty H+H bazują na naturalnych surowcach, czyli na piasku i wodzie, a proces ich produkcji jest zamknięty – odpady produkcyjne w 100% poddajemy recyrkulacji. Wpisuje się to w politykę zrównoważonego rozwoju naszej firmy. Zadeklarowaliśmy neutralność węglową do 2050 r. i intensywnie pracujemy nad wdrożeniem odnawialnych źródeł energii. Przykładem takiego podejścia jest flota H+H, która już dzisiaj składa się głównie z pojazdów hybrydowych.

Jednym z sukcesów mijającego roku jest również rozpoczęcie realizacji pilotażowej inwestycji, polegającej na stworzeniu pierwszego w Europie hybrydowego zakładu H+H. W ramach jednej infrastruktury ruszą dwie linie produkcyjne: betonu komórkowego i silikatów. Zakład planowo ma być oddany do użytkowania w połowie 2022 roku.


PIOTR DAUKSZA, Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o., Wiceprezes Stowarzyszenia Producentów Betonów SPB, Szef Sekcji Autoklawizowanego Betonu Komórkowego, Członek Zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów SBM „Białe Murowanie”. Magister inżynier budownictwa lądowego, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (1988) oraz Programu Management 2005 na Harvard Business School (Canadian Management Institute). Z branżą materiałów budowlanych związany od początku kariery zawodowej. Od 2013 roku jest Prezesem Zarządu H+H Polska Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe rozpoczął w 1988 roku jako kierownik budowy w Hydrobudowie-1 przy budowie warszawskiego metra. Ponad dwadzieścia pięć lat zarządza firmami z branży materiałów budowlanych, m.in. Isover i Weber (Saint-Gobain), maxit (Heidelberg Cement Group), Optiroc (Scancem Group), Comap (Groupe Legris Industries).

Pasjonat żeglarstwa wyprawowego high-latitude oraz regat oceanicznych na wyczynowych jachtach jedno- i wielo-kadłubowych. Samodzielnie prowadził jako kapitan cztery wyprawy polarne na Arktykę (Grenlandia, Svalbard) i jedną subantarktyczną (Tierra del Fuego, przylądek Horn).

https://hplush.com.pl/

https://www.facebook.com/hplushpl

open