Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 GRUPA ANTCZAK – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
GRUPA ANTCZAK – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

GRUPA ANTCZAK – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Początki Grupy Antczak sięgają 1981 roku, kiedy w Kaliszu powstała prężnie rozwijająca się rodzinna firma budowlana. Po ponad 40 latach Grupa Antczak jest jednym z najszybciej rosnących podmiotów na krajowym rynku nieruchomości, realizującym ambitną strategię w sektorach mieszkaniowym, logistycznym, hotelowym oraz PRS.

DEWELOPER, GENERALNY WYKONAWCA I INWESTOR NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

W segmencie mieszkaniowym rok 2021 był dla Grupy Antczak kolejnym okresem rekordowych wyników. Grupa miała w budowie niemal 3 tys. mieszkań, domów oraz apartamentów wypoczynkowych. Pozwolenia na użytkowanie zostały uzyskane dla 663 lokali. Inwestycje były realizowane zarówno w ramach własnego portfolio deweloperskiego, jak i we współpracy z wiodącymi inwestorami w formule generalnego wykonawstwa.

Głównymi rynkami były Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław oraz Kalisz. Grupa zainicjowała też butikową inwestycję Projekt Q5 realizowaną w Spandau – jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Berlina.

W 2022 roku Grupa Antczak będzie się rozwijać na największych krajowych rynkach mieszkaniowych jeszcze bardziej dynamicznie. W Warszawie planowane są trzy nowe inwestycje, charakteryzujące się najwyższej jakości architekturą oraz dbałością o przestrzeń publiczną. Do modelu, w którym projekty są realizowane jako deweloper i generalny wykonawca, dołączy filar mieszkań na wynajem w formule PRS. Nowe inwestycje są także przygotowywane na rodzimym dla Grupy rynku wielkopolskim, m.in. w Poznaniu oraz Kaliszu.

Kolejny rekord Grupa Antczak zanotowała także w dynamicznie rosnącym segmencie logistycznym. W 2021 roku Grupa przekazała klientom 240 tys. mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowych – ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Projekty były realizowane w kluczowych dla segmentu aglomeracjach we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi deweloperami. Największą inwestycją realizowaną w 2021 roku był LOOGIC Park Radomsko. W ramach pierwszego etapu powstał nowoczesny obiekt magazynowy o powierzchni 54 tys. mkw., objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent.

Ważnym filarem rozwoju Grupy Antczak jest także segment apartamentowo-turystyczny, w którym realizowana jest obecnie jedna z najbardziej prestiżowych na polskim rynku inwestycji – luksusowy 5-gwiazdkowy hotel Baltic Wave w Kołobrzegu. Pod prestiżową marką Crowne Plaza powstaje 468 apartamentów z luksusową strefą spa & wellness i wyjątkowym basenem infinity edge. W drugim kwartale 2022 roku Grupa planuje rozpoczęcie dwóch kolejnych niezwykle ciekawych inwestycji hotelowych – Holiday Inn Express Gdańsk z Grupy IHG oraz Hampton by Hilton Zielona Góra z Grupy Hampton.


www.antczak.pl

https://www.facebook.com/Antczak.CRI/

open