Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 ANDRZEJ ULFIG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
ANDRZEJ ULFIG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

ANDRZEJ ULFIG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu SELENA SA

Ostatnie dwa lata były nieprzewidywalne w zakresie wyników biznesu ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację covidową. Z naszej perspektywy – producenta i dostawcy chemii budowlanej, miniony rok oraz ubiegły wymagały dostosowania działań w poszczególnych segmentach rynku do zmian związanych z pandemią i jak najlepszego wykorzystania rynkowej koniunktury.

Wewnętrznie – zmieniliśmy dotychczasową organizację pracy, koncentrując się mocno na działaniach online oraz zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno naszym pracownikom, jak i partnerom biznesowym. Miniony rok był dla nas trudny ze względu na bezprecedensową sytuację w zakresie wzrostu cen praktycznie wszystkich surowców, szczególnie przeznaczonych do produkcji uszczelniaczy (silikonów, akryli). Rosnące w zawrotnym tempie ceny komponentów, koszty energii i transportu oraz skala inflacji spowodowały, że byliśmy zmuszeni podnieść ceny naszych produktów. Poprzedni rok był dla nas, jak i zapewne dla wielu rynkowych graczy, ciągłym procesem dostosowywania się do zmieniającej się „nowej rzeczywistości”.

Naszym celem na najbliższe miesiące jest dalszy rozwój oferty produktów wysokiej jakości, spełniających wymogi prawne oraz środowiskowe. W centrum naszych działań niezmiennie pozostaje wykonawca, profesjonalizacja jego pracy i dbałość o bezpieczeństwo na budowach. W bieżącym roku mamy już zaplanowane kolejne inwestycje rozwojowe oraz nowości produktowe. Nie zamierzamy zwalniać tempa i planujemy utrzymać podobną dynamikę wzrostu sprzedaży jak w minionym roku.


ANDRZEJ ULFIG, Prezes Zarządu Selena SA, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach – kierunek inżynieria materiałowa – oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – kierunek zarządzanie i marketing. Z Seleną związany niemal od początku jej istnienia, czyli od 1992 r. Od 2005 r. dowodzi spółką na rynku w Polsce, a od 2007 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Seleny SA. W trakcie jego zarządzania Spółką wiodąca marka Seleny – Tytan Professional – stała się jedną z najsilniejszych w branży budowlanej w Polsce, do dziś cieszy się uzna-niem zarówno w środowiskach branżowych, jak i wśród wykonawców. Andrzej Ulfig otrzymał za swoją pracę wiele nagród indywidualnych, takich jak Kreator Budownictwa Roku, Srebrny Polski Herkules, Złoty Polski Herkules czy Osobowość Branży. Już od lat doceniane są nie tylko jego szczególne osiągnięcia menedżerskie, ale też skuteczne zarządzanie zespołem. Żelazną zasadą, którą Andrzej Ulfig wyznaje w biznesie, jest, aby zawsze grać w „ekstraklasie”.

http://www.selena.pl/pl/

https://www.facebook.com/SelenaWorld

open