Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Korporacja Budowlana DORACO nieprzerwanie i konsekwentnie pracuje nad umacnianiem pozycji jednego z liderów generalnego wykonawstwa na polskim rynku. W 2021 roku spółka obchodziła jubileusz 30-lecia swojej działalności. Przez trzy dekady zrealizowała kilkaset inwestycji – zaczynając od mniejszych – lecz nie mniej istotnych, a na dużych oraz skomplikowanych projektach – niejednokrotnie o strategicznym znaczeniu dla Polski – kończąc. Łączna wartość sfinalizowanych kontraktów przekroczyła kilkaset milionów euro. To właśnie potencjał finansowy i logistyczny, a także szerokie doświadczenie oraz kompetencje pozwalają DORACO na realizację pełnego zakresu usług budowlanych, w tym kompleksowe wykonywanie projektów w systemie EPC (Engineering, Procurement, Construction).

KORPORACJA BUDOWLANA DORACO TRZY DEKADY NA RYNKU POLSKIEGO GENERALNEGO WYKONAWSTWA

DORACO specjalizuje się w budownictwie kubaturowym i hydrotechnicznym – w tej ostatniej dziedzinie aktualnie realizuje dwa kontrakty dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, poza tym działa w Węgorzewie (modernizacja Kanału Węgorzewskiego oraz zabezpieczenie i udrożnienie rzeki Węgorapy) oraz Fromborku (przebudowa Portu Rybackiego i remont falochronów).

W 2021 roku spółka zakończyła budowę i modernizację nabrzeży w Porcie Gdańsk, których celem była m.in. poprawa warunków oraz bezpieczeństwa żeglugi w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku. Również w tym roku oddany do użytkowania został publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia, będący wyjątkowym obiektem wyposażonym w szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym do portu będą mogły zawijać większe jednostki promowe, a czas ich obsługi ulegnie skróceniu.

Należy też wspomnieć o projektach istotnych dla regionów, w których są realizowane – budowie nowego pirsu pasażerskiego, stanowiącego przedłużenie istniejącego terminalu T2 w Porcie Lotniczym w Gdańsku, która właśnie dobiega końca, a także szczecińskim stadionie miejskim, który będzie 7. co do wielkości stadionem w Polsce.

Przez 30 lat działalności DORACO może poszczycić się wieloma rozpoznawalnymi inwestycjami zrealizowanymi w całej Polsce. Warszawski CEDET i Centrum Marszałkowska z kultowym Sezamem, gdańskie AmberExpo, układ drogowy dla Forum Gdańsk w centrum miasta – to tylko kilka przykładowych projektów, które wzbogaciły przestrzeń publiczną.

Z kolei dzięki takim realizacjom jak budynek Instytutu Informatyki dla Uniwersytetu Gdańskiego, czy nowy obiekt naukowo-dydaktyczny dla Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, DORACO ma świadomość, że pozostawia wartościowe projekty dla kolejnych pokoleń Polaków.

Ale nie byłoby to możliwe bez zaangażowania pracowników spółki. To właśnie dzięki doświadczonym ekspertom, którzy są także mentorami dla swoich młodszych kolegów, portfolio DORACO rozrasta się. Dzięki sprawdzonej kadrze spółka podejmuje się realizacji kompleksowych, nierzadko trudnych kontraktów, wierząc w wiedzę i doświadczenie swojej ekipy.

Kapitał ludzki jest najcenniejszy, o czym z łatwością można się przekonać, pracując w DORACO. Spółka dba o swoich pracowników, stwarzając im wiele możliwości do rozwoju oraz oferując szereg benefitów. Mając na uwadze troskę o ich zdrowie psychiczne i fizyczne, stworzono Akademię Zdrowia DORACO – program sportowy, którego głównym celem jest zachęcenie jego uczestników do zespołowej, regularnej aktywności fizycznej, edukacja oraz wsparcie w kształtowaniu zdrowych nawyków. Akademię Zdrowia DORACO wspierają również lekarze i specjaliści, z którymi pracownicy mają możliwość regularnie się konsultować.

DORACO dba także o innych – od początku swojego istnienia wspiera kulturę i sztukę w regionie, a także społeczność lokalną, dzieci oraz młodzież. Spółka dzieli się tym, co wypracowała, podkreślając, iż wszystko co realizuje, robi „z myślą o przyszłości”.


http://www.doraco.pl/

https://www.facebook.com/KorporacjaBudowlanaDoraco/

open