Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MATEUSZ MACIEJEWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
MATEUSZ MACIEJEWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

MATEUSZ MACIEJEWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Założyciel marki Rockfield, współzałożyciel marki IQ Development, pomysłodawca i kreator obu marek

Mając zaledwie 22 lata, rozpoczął swoją pełną aktywność w ramach rynku nieruchomości. Mateusz Maciejewski w Regionie Kujawsko-Pomorskim jest uznawany za osobowość rynku deweloperskiego. Do każdej inwestycji podchodzi indywidualnie i z dbałością o detal, nie uznaje półśrodków oraz kompromisów w doborze materiałów czy rozwiązań, chcąc tworzyć obiekty na lata.

Twórca marek

W ramach poszukiwania dalszych wyzwań w 2015 roku – na bazie banku ziemi należącego do rodziny bydgoskich przedsiębiorców – postanowił stworzyć „nowego gracza” na rynku bydgoskim, który będzie wieść prym w budownictwie wielomieszkaniowym w segmencie premium w Bydgoszczy.

Tak powstała marka IQ Development, która cieszy się jedną z najlepszych opinii wśród klientów w Bydgoszczy oraz tworzy projekty o strategicznym znaczeniu dla miasta i jego mieszkańców.

W 2017 roku wprowadził na rynek Kujawsko-Pomorski markę Rockfield i pod tym szyldem zrealizował apartamentowiec Grand Bulvar w centrum Torunia, jako jedyny dostrzegając potencjał w ruinach pralni garnizonowej z 1890 r. Podjął ryzyko zorganizowania całego procesu inwestycyjno-budowlanego dla obiektu, w którym średnia wielkość apartamentów przekraczała 100 m2, a średnia cena transakcyjna osiągnęła poziomy najwyższe w historii Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Zostało to docenione przez Kapituły Konkursów lokalnych i ogólnopolskich.

Wyróżniki aktywności

Pan Mateusz Maciejewski od początku swojej działalności kieruje się nieustępliwością i konsekwencją w działaniu. Tworzy u samych podstaw. Wszystkie działy handlowe, z którymi pracował – rekrutował, tworzył oraz szkolił „od zera”. W efekcie każdy dział handlowy, który jest aktualnie pod jego nadzorem, osiąga najwyższe wyniki sprzedażowe w miejscu/mieście swojej aktywności. Pomógł wielu przedsiębiorcom w zwiększeniu swojej efektywności, nadaniu lepszych kierunków i w osiąganiu sukcesów lokalnych oraz krajowych.

W wyniku jego aktywności swój blask odzyskał nie tylko zapomniany zabytek w centrum Torunia, ale i cały obszar okolic bydgoskich Bielaw – z terenów o mało popularnym charakterze mieszkaniowym stał się jednym z najbardziej pożądanych przez bydgoszczan kwartałów mieszkalnych, z tętniącym życiem kompleksem lokali usługowych oraz gastronomicznych.

Jego aktywność nie ogranicza się więc do budowania wyników finansowych przedsiębiorstw, w których aktualnie działa, ale przede wszystkim skupia się na tworzeniu projektów, które poruszą tkankę miejską i staną się miejscami lubianymi, a nawet – jak to pokazał Pan Maciejewski poprzez realizację Apartamentowca Grand Bulvar – kultowymi.


MATEUSZ MACIEJEWSKI

Założyciel Spółki Rockfield, urodzony w Bydgoszczy, z wykształcenia – prawnik. Od 2008 roku związany z rynkiem nieruchomości. Rozpoczął swoją karierę w warunkach post-kryzysu gospodarczego. W wieku 24 lat, jako osoba z doświadczeniem handlowym oraz szkoleniowym w charakterze trenera sprzedaży w branży finansowej, bezpardonowo przystąpił do wprowadzenia reform w działalności uznanego na rynku bydgoskim dewelopera, który po „rewolucjach” i konsekwentnej ponad 5letniej pracy Mateusza Maciejewskiego stał się jednym z czołowych deweloperów w Regionie Kujawsko-Pomorskim.


Mam to szczęście, że w swoim życiu nie tylko prywatnym, ale i zawodowym trafiam na odpowiednich, dobrych ludzi. Nigdy nie planowałem rozpoczęcia mojej aktywności zawodowej w sektorze budowlanym, ale wystarczyło, że poznałem Prezesa bydgoskiej firmy deweloperskiej, który nie bał się ryzyka, pracy na najwyższych obrotach oraz z wieczną „iskrą w oku” i zrozumiałem, że też chcę być częścią tego kontrolowanego chaosu. Później moje losy splotły się z moimi obecnymi Wspólnikami, z którymi po latach staliśmy się Rodziną, która ponoć nawet nieźle wychodzi nie tylko na zdjęciach. Trofea są przyznawane indywidualnie dla obiektu czy też osoby zarządzającej, ale wiem, że mój rys biograficzny czy też przyznane nagrody nie byłyby tak doniosłe, gdyby właśnie nie ludzie, którzy współtworzą na co dzień coraz lepszą rzeczywistość wokół moich… naszych przedsięwzięć deweloperskich.

W tym miejscu chciałbym im za to bardzo podziękować oraz jednocześnie obiecać, że nasza przygoda dopiero się zaczyna. Jako wieczny optymista i naczelny ignorant w materii analiz rynków planuję wznieść IQ Development do rangi dewelopera liczącego się w ujęciu ogólnopolskim oraz wprowadzić zupełnie nową markę specjalizującą się w innowacyjnych usługach mieszkaniowych. Zrealizowane projekty, zarówno w Bydgoszczy, jak i w Toruniu, pokazały, że mamy utalentowany Zespół, wiedzę oraz doświadczenie, które torują nam drogę do wyższych celów.


iqdevelopment.pl

rockfield.pl

open