Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 KRZYSZTOF LASKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
KRZYSZTOF LASKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

KRZYSZTOF LASKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Operacyjnego Infrastruktury PORR S.A.

Za nami wymagający rok. Był to czas realizacji kontraktów rentownych, a także ambitnych pod względem wykonawczym.

Do takich należą przede wszystkim projekty tunelowe, w których zaczynamy się specjalizować: tunele na trasie S3 Bolków – Kamienna Góra, w tym TS-26 – najdłuższy pozamiejski tunel o długości 2300 m wykonywany metodą górniczą (NATM), oraz tunel w Świnoujściu. W obu przypadkach osiągnęliśmy zakładane kamienie milowe – TS-26 został wydrążony w ponad 80%, w Świnoujściu nasza maszyna TBM w pół roku wydrążyła główną część tunelu pod Świną o długości niemal 1,5 kilometra. Działo się jednak nie tyko na budowie tuneli. Pomyślnie zakończyliśmy jeden z największych projektów hydrotechnicznych ostatnich lat – modernizację falochronów w Gdańsku. Za nami kamienie milowe na S61 Szczuczyn – Ełk, A18, S7 Mława – Strzegowo. Było intensywnie. Postawiliśmy sobie wiele celów.
Z satysfakcją możemy powiedzieć, że zostały osiągnięte, i to pomimo pandemii oraz wielu innych wyzwań, w jakie obfitował ubiegły rok. Cała branża stanęła na wysokości zadania. Było to możliwe dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu wszystkich stron – inwestorów, wykonawców, dostawców. To zespół PORR jest autorem sukcesu, jakim jest silna pozycja, z jaką wchodzimy w 2022 rok. Dlatego przyznane mi wyróżnienie traktuję jako nagrodę dla całej drużyny PORR i odbieram ją symbolicznie w jej imieniu. Wszystkim koleżankom oraz kolegom dziękuję za ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację zadań na swoich odcinkach. Dziękuję również Zarządowi PORR S.A., który bardzo mocno wspierał naszą działalność. Dzięki dobrej współpracy na wszystkich płaszczyznach – organizacyjnej, ekonomicznej, technicznej, realizacyjnej – możliwa była wymiana zasobów i myśli technologicznej, a w efekcie osiągnięcie ambitnych celów. Przed nami rok 2022 – inflacja, bardzo duży wzrost cen materiałów, ograniczenia w zasobach dostawców oraz podwykonawców. Jestem jednak przekonany, że z takim zespołem, jaki mamy obecnie, jesteśmy na te wyzwania przygotowani i pomyślnie stawimy im czoła.


KRZYSZTOF LASKOWSKI, Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Operacyjnego Infrastruktury PORR S.A. Absolwent Wydziału Budownictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę rozpoczynał w Płockim Przedsiębiorstwie Robót Mostowych, które w roku 2005 zostało przejęte przez koncern Bilfinger Berger Polska S.A. Od 2015 roku, po prze-kształceniu spółki Bilfinger w PORR Polska Infrastructure, z powodzeniem realizował projekty budów mostowych oraz drogowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Pod jego nadzorem powstały budowy m.in. mostów w Norwegii, mostu podwieszanego w Rzeszowie, obwodnicy w Gdańsku, remont Mostu Łazienkowskiego i wiele innych. Od czerwca 2018 roku jest odpowiedzialny w PORR za obszar budownictwa infrastrukturalnego. Zarządza szeregiem różnorodnych projektów drogowych (m.in. obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego, S16 Borki Wielkie – Mrągowo), tunelowych (tunel w Świnoujściu, tunele drogowe na trasie S3 Bolków – Kamienna Góra Płn.) oraz hydrotechnicznych (modernizacja falochronów osłonowych w Gdańsku, budowa systemu ostróg brzegowych na Półwyspie Helskim). Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, pasjonat dalekich podróży oraz dobrego kina.

https://porr.pl/pl/

https://www.facebook.com/PorrSA

open