Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MARCIN SZCZYGIEŁ – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
MARCIN SZCZYGIEŁ – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

MARCIN SZCZYGIEŁ – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes SIG Sp. z o.o.

Jesteśmy liderem na polskim rynku dystrybucji materiałów budowlanych. Każdego dnia usprawniamy zarówno obsługę klientów, jak i naszą codzienną pracę. Udało nam się stworzyć stabilne oraz przyjazne miejsce pracy, które wyróżnia się jakością zarządzania, dbałością o bezpieczeństwo i warunki.

W SIG jesteśmy otwarci na cyfrowe rozwiązania, nie boimy się nowych wyzwań. Od lat współpracujemy z czołowymi producentami materiałów budowlanych, a dla klientów przygotowaliśmy również produkty naszej marki własnej – PREFIX. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz flocie nowoczesnych samochodów dostawczych i ciężarowych jesteśmy w stanie sprawnie dostarczyć zamówiony towar w każdy zakątek naszego kraju. Klienci SIG chwalą sobie dużą wiedzę specjalistyczną naszych handlowców. Zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i poprzez sprzedaż e-commerce dbamy szczególnie mocno o fachową obsługę klientów. Stawiamy na digitalizację procesów, sprzedaż wielokanałową oraz program lojalnościowy SIGup. Dzięki nowoczesnej platformie e-commerce SIG.pl dajemy naszym klientom m.in. możliwość wygodnych zakupów przez internet, swobodnego dostępu do eFaktury i eWZ, zdalnej akceptacji zamówienia czy ułatwionego pobrania niezbędnej dokumentacji technicznej produktów. Obecnie realizujemy w SIG strategię trwałego wzrostu, której główne filary to rozwój klientów i sprzedaży, sieć współpracujących oddziałów, strategiczne relacje z dostawcami, jak również wysoka produktywność, doskonała wiedza specjalistyczna oraz zrównoważone zachowania. Jej skuteczne wdrażanie wymaga od nas działania elastycznego, odważnego i wyróżniającego się na rynku. W SIG postawiliśmy na działanie zgodne z filozofią Agile. Jesteśmy otwarci na zmiany. W naszej pracy stosujemy metodyki zwinne, w których zmiana jest naturalnym i pożądanym elementem. Myślę, że śmiało możemy określić SIG mianem kreatora nowych standardów na rynku dystrybucji materiałów budowlanych. Cieszę się, że mogę zarządzać organizacją, która rozwija się z roku na rok, zwiększając uzyskiwane wyniki finansowe i stając się jednocześnie coraz lepszym pracodawcą.


MARCIN SZCZYGIEŁ, Prezes SIG Sp. z o.o. ukończył z wyróżnieniem Politechnikę Krakowską, a następnie studia MBA w European University. Ma szerokie doświadczenie w branży budowlanej, zarówno w wykonawstwie (Exbud i Higgs & Hill Overseas Ltd), jak i w branży materiałów budowlanych, pełniąc między innymi funkcje Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Isover Saint Gobain, Dyrektora Generalnego Radson Polska oraz Prezesa SITACO Sp. z o.o. Od roku 1999 pełni funkcję Prezesa SIG Sp. z o.o., lidera w dystrybucji specjalistycznych materiałów budowlanych w Polsce (ponad 50 oddziałów w całym kraju), który należy do międzynarodowego koncernu SIG plc (spółka mid 250 London Stock Exchange). Od wielu lat należy do Komitetu Wykonawczego Koncernu SIG plc.

https://www.sig.pl/

https://www.facebook.com/SIG.materialy.budowlane

open