Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MAREK NOCULAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
MAREK NOCULAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

MAREK NOCULAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu Farby KABE Polska Sp. z o.o.

Rok 2021 nie był łatwy dla firm z naszej branży. Rosnące ceny surowców i ich ograniczona dostępność, a także nieprzewidywalność skutków pandemii wpływały niekorzystnie na sytuację na rynku producentów farb i tynków. Na szczęście dzięki dobrym relacjom z dostawcami oraz wspaniałej, bardzo zaangażowanej załodze naszej firmy – udało się nam przebrnąć przez tegoroczne kryzysy bez uszczerbku dla naszych klientów.

Odnieśliśmy znaczące sukcesy, wyraźnie zwiększając przychody i uzyskując zaplanowane na ten rok wyniki. Bardzo mnie cieszą wzrosty w obszarze chemii budowlanej oraz dynamiczny rozwój produkcji i sprzedaży farb proszkowych. Rok 2021 był też w pewnym sensie przełomowy, ponieważ rozpoczęła swoją działalność KABE Swiss Group zrzeszająca wszystkie przedsiębiorstwa z rodziny KABE. W styczniu dołączyła do niej firma Geholit & Wiemer – uznany producent powłok antykorozyjnych. W ramach KABE Swiss Group odbywały się spotkania, które pozwoliły na wzajemną wymianę doświadczeń, współpracę biznesową i skoordynowanie wielu wspólnych działań. Grupa KABE nadal pozostaje bardzo silną firmą rodzinną, dla której z ogromną przyjemnością, a także zaangażowaniem na wszystkich szczeblach pracuje około tysiąca osób.


MAREK NOCULAK ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach z tytułem magistra ekonomii i oceną bardzo dobrą. Karierę rozpoczął w branży spedycji międzynarodowej, zajmował się też eksportem wyrobów z drewna. Od 1997 roku kontynuował ścieżkę zawodową w branży chemicznej, zajmując kierownicze stanowiska aż do poziomu zarządu. W jednej z firm był dodatkowo odpowiedzialny za rynek produktów i urządzeń medycznych, m.in. przecierając szlaki dla innowacyjnych terapii ratujących życie oraz zdrowie. Od 2012 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Farby KABE Polska Sp. z o.o.

https://farbykabe.pl/

https://www.facebook.com/FarbyKabe

open