Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 WALDEMAR FILIPOWSKY – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
WALDEMAR FILIPOWSKY – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

WALDEMAR FILIPOWSKY – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Filplast Sp. z o.o.

Firmy, które dziś rozpoczynają działalność, mają lżejszy bagaż. Oznacza to, że mniej mogą z niego wyciągnąć w razie potrzeby, ale też mają większą elastyczność i mniejszy ciężar do dźwigania. Przedsiębiorstwa z tak długą historią jak nasza są mniej zwinne, muszą wykonać większy wysiłek, żeby wybrać się w nową podróż.

W ostatnich latach przepakowaliśmy sporo bagaży. Po generalnych porządkach zostawiliśmy w nich tylko to, co naprawdę jest potrzebne i dokładamy rzeczy, których brakuje. I tak znaleźliśmy miejsce na rozwój internetowej platformy sprzedażowej dla naszych partnerów B2B, oferty online zamiast papierowej dla klientów B2C, nieustannie rozwijamy też park maszynowy, a co się z tym wiąże – portfolio naszych produktów i usług oraz systemy zarządzania. Przy wprowadzaniu tak wielu zmian najważniejsza zasada pozostaje niezmienna – nic kosztem jakości, dlatego zmiany zachodzą ewolucyjnie, nie rewolucyjnie. Nie możemy sobie pozwolić na stratę zaufania naszych partnerów. Nasza firma będzie się rozwijała wtedy, gdy ułatwimy rozwój naszym klientom, dostawcom oraz pracownikom. Interesują nas wyłącznie relacje win-win. To podejście sprawia, że nie potroimy obrotów w ciągu jednego roku, ale chcemy rosnąć co roku 20–25% i pomożemy rosnąć naszym partnerom.


WALDEMAR FILIPOWSKY, Prezes Zarządu, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Filplast Sp. z o.o. Wizjoner i perfekcjonista. „Dobre nie jest wystarczająco dobre, dopóki lepsze jest możliwe” – tablica z tym napisem wita pracowników wchodzących do zakładu produkcyjnego Filplast w Głogówku i jest to dewiza, którą kieruje się również właściciel firmy. Waldemar Filipowsky od ponad 30 lat rozwija jej działalność, wprowadzając nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania. Produkowane przez Filplast okna, drzwi i rolety odnoszą sukcesy na rynkach: niemieckim, czeskim, holenderskim, francuskim oraz polskim. Pierwsze okna Filplast powstawały w przydomowym warsztacie. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 400 pracowników, ale wciąż zachowuje charakter firmy rodzinnej. Prezes Waldemar Filipowsky zna wielu pracowników z imienia i nazwiska oraz aktywnie uczestniczy w kluczowych procesach. Wprowadził w organizacji nowoczesne systemy zarządzania – Hoshin Kanri i Lean Management. Zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz dba o stałe podnoszenie kompetencji – swoich i współpracowników.

https://filplast.pl/

https://www.facebook.com/filplast.firma

open