Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 PCG S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
PCG S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

PCG S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

PCG S.A. to jeden z najdynamiczniej rozwijających się ogólnopolskich deweloperów, z bogatym doświadczeniem na rynku nieruchomości. Ze swoimi inwestycjami firma jest obecna w sześciu miastach zachodniej Polski, a w planach jest pojawienie się w kolejnych większych aglomeracjach. Misją PCG jest budowanie nowej wartości polskiego rynku mieszkaniowego, skupionego na potrzebach mieszkańców nowoczesnych miast.

WE DEVELOP PEOPLE

Pierwsze realizacje PCG to butikowe projekty na Dolnym Śląsku. Z biegiem czasu zakres działalności został znacznie poszerzony, a portfolio nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych rozrosło się do 37 zrealizowanych inwestycji oraz 170 tys. m2 sprzedanych mieszkań. Takim wspólnym dorobkiem PCG może się pochwalić również dzięki zakończonemu w 2021 roku procesowi połączenia dwóch firm: znanego od 30 lat dewelopera Modernbud z Legnicy, prowadzonego przez Zbigniewa Barana, oraz właśnie PCG z Wrocławia, dynamicznie i nowocześnie zarządzanego przez Piotra Barana.

Współpraca, a następnie przejście w działalność pod wspólną marką PCG S.A. były więc naturalną integracją dwóch firm rodzinnych rozwijanych przez ojca i syna. Temu ważnemu biznesowo wydarzeniu towarzyszyło także przekształcenie PCG w spółkę akcyjną.

2021 rok był również czasem wejścia PCG na nowe rynki – do Wałbrzycha z projektem Nowe Podzamcze i do Zielonej Góry z projektem Merloft. Rozpoczęcie realizacji w tych dwóch miejscach poszerzyło dotychczasową działalność do sześciu miast, którymi są: Wrocław, Legnica, Jawor, Szczecin oraz właśnie Wałbrzych i Zielona Góra.

W ciągu całego minionego roku Spółka sfinalizowała sprzedaż mieszkań w sumie w czterech etapach inwestycji we Wrocławiu, Legnicy i Jaworze, oraz wprowadziła do oferty sześć projektów: dwa etapy inwestycji Scala Park w Legnicy, kolejne etapy osiedli Lavor w Jaworze i Victoria Apartments w Szczecinie oraz wspomniane realizacje Merloft i Nowe Podzamcze.

2021 rok PCG S.A. zakończyło z wynikiem sprzedaży 253 mieszkań (204 umowy deweloperskie i 49 umów rezerwacyjnych, ponad 12,5 tys. m2) oraz przychodem w wysokości 92,9 mln zł (wzrost o ok. 11% r/r). Inwestycje w nowych lokalizacjach pozwolą w 2022 r. podwoić ilość sprzedanych mieszkań względem 2021 r. i planować roczną sprzedaż na poziomie ok. 500 mieszkań (ok. 25 tys. m2). Bank ziemi PCG S.A. umożliwia realizację w sumie 364 tys. m2 powierzchni użytkowej mieszkań oraz usług.

W planach PCG na najbliższe lata jest uruchamianie kolejnych inwestycji w obecnych lokalizacjach, a także pojawienie się w nowych aglomeracjach, zgodnie z profilem działalności – z przedsięwzięciami mieszkaniowymi oraz komercyjnymi. Planowane są zarówno komfortowe osiedla wielorodzinne, domy szeregowe, jak i projekty premium podobne do aktualnej realizacji Victoria Apartments w Szczecinie.

Spółka będzie nadal angażować się też w inicjatywy sportowe oraz ekologiczne, tak jak było to wpisane w jej działania przez ostatnie lata, zarówno z ramienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich, do którego należy, jak i w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców w najbliższym otoczeniu realizowanych inwestycji.


http://www.pcg.pl/

https://www.facebook.com/pcgwedeveloppeople

open