Home Builder Awards Polski Herkules 2021 RADOSŁAW BORKOWSKI – POLSKI HERKULES 2021
RADOSŁAW BORKOWSKI – POLSKI HERKULES 2021
0

RADOSŁAW BORKOWSKI – POLSKI HERKULES 2021

0
0

RADOSŁAW BORKOWSKI Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Somfy Polska. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, ekspert branży budowlanej i nowoczesnych technologii. Z Somfy związany od ponad 20 lat, od 2014 r. z sukcesami kieruje polskim oddziałem tej globalnej marki, realizując spójną strategię rozwoju w segmencie automatyki domowej, budynkowej i wyposażenia smart home na krajowym rynku, czego potwierdzeniem jest pozycja Somfy Polska w ścisłej czołówce europejskich oddziałów Grupy.

ZWOLENNIK INNOWACJI, DIGITALIZACJI I EKOLOGICZNYCH ROZWIĄZAŃ, MENTOR

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, ekspert branży budowlanej i nowoczesnych technologii. Z Somfy związany od ponad 20 lat, od 2014 r. z sukcesami kieruje polskim oddziałem tej globalnej marki, realizując spójną strategię rozwoju w segmencie automatyki domowej, budynkowej i wyposażenia smart home na krajowym rynku, czego potwierdzeniem jest pozycja Somfy Polska w ścisłej czołówce europejskich oddziałów Grupy. Odpowiadał również za rozwój marki Somfy oraz marek Simu, ASA i Mingardi Magnetic na terenie krajów bałtyckich oraz na Ukrainie, doprowadzając w 2018 r. do wydzielenia osobnego oddziału Somfy obejmującego ten obszar Europy. Wnikliwy obserwator rynku i trendów, co umożliwiło mu m.in. skuteczne wdrożenie strategii wielokanałowej dystrybucji, umożliwiającej dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań produktowych dopasowanych do zmieniających się potrzeb.

W jego życiu najważniejsza jest pasja, z którą z jednej strony oddaje się misji popularyzacji smart urządzeń, a z drugiej – jako mentor wspiera rozwój młodych adeptów przedsiębiorczości. Inicjator i realizator – do działania najbardziej napędzają go projekty innowacyjne, w których może uczestniczyć od momentu powstania pomysłu aż do fazy wdrożenia oraz podsumowania. Za kluczowe z perspektywy rozwoju całej branży uznaje przede wszystkim aspekty zrównoważonego budownictwa i dążenia do neutralności klimatycznej z wykorzystaniem miksu rozwiązań – zarówno nowoczesnych technologii, jak i istniejących sprawdzonych sposobów. Wizjoner, wprowadzający kulturę synergii biznesu w projektach realizowanych wspólnie z największymi firmami na rynku. Współzałożyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, interdyscyplinarnej platformy współpracy na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania prawa w obszarze budownictwa.

Somfy Polska

open