Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 RAMIRENT SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
RAMIRENT SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

RAMIRENT SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Ramirent jest największym w Polsce dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego i rusztowań. Na polskim rynku jesteśmy obecni od ponad 20 lat oraz jako jedyni mamy tak kompleksową i profesjonalną ofertę wynajmu. Na rynku europejskim nasza firma jest absolutnym liderem, a na świecie zajmuje 3. pozycję.

Certyfikat BFR 2021.pdf

JESTEŚMY ABSOLUTNYM LIDEREM NA RYNKU EUROPEJSKIM

Nasza działalność jest oparta o grupy produktowe: sprzęt budowlany, podnośniki, kontenery, rusztowania oraz podesty, platformy i dźwigi.

Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje największa sieć oddziałów w Polsce: 46 wypożyczalni na terenie całego kraju oraz specjalne oddziały projektowe, dedykowane konkretnym inwestycjom budowlanym.

Dla jak najlepszej obsługi naszych kontrahentów Firma zatrudnia około 400 profesjonalnie przygotowanych specjalistów, będących ekspertami z zakresu poszczególnych grup sprzętowych i wynajmu.

Ramirent jest marką znaną w skali lokalnej i europejskiej. Warto zaznaczyć, że w 2019 roku nastąpiło połączenie firm Ramirent oraz Loxam. Była to największa transakcja w historii rynku rentalowego, jako że połączyły się dwie czołowe firmy wynajmowe. W tej chwili Ramirent należący do grupy Loxam występuje w 30 krajach na 4 kontynentach, ma ponad 1000 oddziałów, 650 000 maszyn i zatrudnia przeszło 11000 pracowników. Na rynku europejskim nasza firma jest absolutnym liderem, a na świecie zajmuje pozycję. Olbrzymią korzyścią pracy u nas jest wymiana doświadczeń między krajami.

Wcześniej inspirację czerpaliśmy głównie ze Skandynawii i krajów bałtyckich, teraz dodatkowo z Francji, skąd wywodzi się Loxam. Jednym z aspektów wyróżniających naszą firmę jest międzynarodowość oraz możliwość pionierskich implementacji rozwiązań zachodnich na polski rynek. W zakresie obsługi komercyjnej bardzo mocny jest rynek francuski, który ma najbardziej rozwiniętą ofertę dla klientów SMB. Co ciekawe, we Francji z powodzeniem funkcjonuje „demolition market”, czyli rynek wyburzeniowy, który w naszym kraju w dalszym ciągu się rozwija. Jeżeli chodzi o rynek szwedzki czy fiński, można powiedzieć, że jest nastawiony głównie na obsługę dużych projektów. Z kolei rynek bałtycki charakteryzuje się ukierunkowaniem na mniejszych klientów. Stąd też biorąc pod uwagę kombinację wszystkich rynków – mamy możliwość implementacji w Polsce różnych rozwiązań.

Firma funkcjonuje w oparciu o wdrożone w 2020 roku certyfikaty ISO9001:2015, ISO14001:2015 i ISO45001:2018.

Customer Driven Organization oraz Great Place to Work. Od kilku lat budujemy organizację nastawioną na klienta z zachowaniem najlepszych standardów obsługi. Ramirent ma największą sieć oddziałów w Polsce – 46 i w następnych latach sieć ta będzie dynamicznie rosnąć. Mamy kilka formatów oddziałów, które będą dopasowane do wielkości biznesu. Co więcej, z racji posiadania kontenerów jesteśmy w stanie szybko postawić oddziały tymczasowe na projekcie. Strategicznie chcemy być bliżej Klienta, dlatego też odważnie będziemy otwierać oddziały w mniejszych miastach.

Inwestycje
Trudno byłoby wspomnieć wszystkie inwestycje, w których Ramirent
uczestniczył, ale na pewno najbardziej widoczne są:
• Varso Tower – firma Ramirent zapewniała rusztowania i windy niezbędne do prac elewacyjnych – rusztowania były montowane etapami na wysokości od 188 m do 230 m, na budowie zamontowanych było łącznie 7 platform Geda AB650 w różnych konfiguracjach.
• Budowa Tesli w okolicach Berlina – budowa zaplecza kontenerowego dla wykonawców.
• Budowa fabryki polimerów w Zakładach Chemicznych Police – dostawa pełnego przekroju sprzętu budowlanego.
• Rozbudowa elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie – budowa zaplecza kontenerowego dla wykonawcy oraz obsługa rusztowaniowa.


https://www.ramirent.pl/

https://www.facebook.com/RamirentPoland

open