Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 SEBASTIAN WALERYSIAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
SEBASTIAN WALERYSIAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

SEBASTIAN WALERYSIAK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu Viessmann Sp. z o.o.

Jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stanęła firma Viessmann w 2021 roku, była troska o jej najcenniejszy „skarb”, czyli Zespół. Fakt, że udało nam się skutecznie zadbać o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną Pracowników, uważam za największy sukces minionych dwunastu miesięcy. Niemniej istotne było utrzymanie mocnych i partnerskich relacji z naszymi Partnerami – zwłaszcza w czasie ogromnej niepewności i utrudnień wynikających z pandemii.

Połączenie obu tych osiągnięć zaowocowało uzyskaniem najlepszego wyniku sprzedażowego w historii firmy Viessmann w Polsce. Niezmiernie cieszy fakt, że 30 lat pracy oraz energii poświęconej na edukację i pogłębianie świadomości ekologicznej, przyniosły efekty i zmieniły branżę grzewczą! Jestem dumny z tego, że Viessmann, jako pionier i światowy lider rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, miał w tej zmianie swój udział. Nie mam wątpliwości, że rok 2022 przyniesie równie ambitne wyzwania, takie jak transformacja energetyczna w kierunku odnawialnych źródeł energii, rozwój wirtualnej komunikacji i rozpoznawania bezpośrednio potrzeb klienta czy zmiana pokoleniowa klientów. Szczególnie że jako główny cel wyznaczyliśmy sobie tworzenie klimatu dla przyszłych pokoleń. Aby to osiągnąć, będziemy stawiać przede wszystkim na dynamiczny rozwój technologii przyjaznych środowisku oraz na zrównoważony wzrost. Viessmann zrobił już kolejny ważny krok w tym kierunku. Firma przedstawiła swój pierwszy raport klimatyczny na COP26 w Glasgow i zobowiązała się do redukcji emisji pochodzącej z produkcji i ze swoich produktów, zgodnie ze ścieżką 1,5°C, określoną w porozumieniu paryskim w 2015 roku. Transformacja energetyczna to największe wyzwanie naszych czasów i my jesteśmy na nie gotowi.


SEBASTIAN WALERYSIAK, Prezes Zarządu firmy Viessmann. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego w Warszawie. Z firmą Viessmann związany od ponad 20 lat, czyli od początku swojej ścieżki zawodowej. W trakcie kariery zawodowej w tej firmie miał krótką przerwę, kiedy w latach 2009 – 2010 w Funduszu Inwestycyjnym Mistral SA pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia SA Wyrazem uznania dla kompetencji menedżerskich oraz imponującego doświadczenia w branży grzewczej, było powołanie go na stanowisko Prezesa Zarządu firmy Viessmann w 2011 roku. Jego indywidualne osiągnięcia, efektywne zarządzanie, wieloletni wkład w rozwój firmy, intuicja biznesowa oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw zostały trzykrotnie wyróżnione i nagrodzone tytułem Osobowość Branży (lata 2017– 2019). Pytany o swój największy sukces, odpowiada, że jest to umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami, opartych na zaufaniu i szacunku. Prywatnie pasjonuje się nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. Wielki entuzjasta tenisa ziemnego i zimowych dyscyplin sportowych. Dumny ojciec dwóch synów.

https://www.viessmann.pl/

https://www.facebook.com/ViessmannPL

open