Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 JACEK A. DOBROWOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
JACEK A. DOBROWOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

JACEK A. DOBROWOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej Uponor Building Solutions Europe

Za Uponor stoi ponad 100 lat tradycji oraz doświadczeń. Cenimy naszą bogatą przeszłość i wyciągamy z niej wnioski, ciężko pracujemy w teraźniejszości i ambitnie spoglądamy w przyszłość. Wiemy, jak ważny jest nieustanny rozwój. Dlatego też ciągle udoskonalamy nasze produkty i rozwiązania, a także poszerzamy ofertę.

Chcemy, aby nasi klienci mogli korzystać z wysokiej jakości rozwiązań, które jednocześnie będą przyjazne środowisku, co jest szczególnie istotne przy obecnych zmianach klimatycznych. Konsekwentnie rozbudowujemy również naszą infrastrukturę, chcąc zaspokoić coraz większe zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu dostarczania bezpiecznej i higienicznej wody pitnej, a także ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Dowodem tego są m.in. nasze ostatnie działania, umacniające obecność Grupy Uponor na rynku Europy Wschodniej. Zadowolenie naszych partnerów oraz docenienie nas przez redakcję magazynu „Builder” – która zdecydowała o przyznaniu Uponor tytułu Budowlanej Firmy Roku – jest dowodem na to, że obrana przez nas strategia wzrostu i sposób jej realizacji są słuszne. Przyznanie mi tytułu Osobowości Roku cieszy, ale przede wszystkim motywuje do dalszej pracy. Wierzę, że Uponor będzie w kolejnych latach – z sukcesem i korzyścią dla naszych partnerów oraz klientów – rozwijał się nie tylko na polskim rynku, ale w całej Europie Wschodniej.


JACEK A. DOBROWOLSKI, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej w Uponor Building Solutions Europe Menadżer z licznymi osiągnięciami w portfolio. Z branżą budowlaną związany jest od końca lat 90., kiedy zaczął zdobywać doświadczenie i odnosić sukcesy m.in. w sprzedaży, strategii oraz utrzymywaniu relacji z kluczowymi partnerami. W 2017 r. rozpoczął swoją działalność w strukturach Uponor w Polsce jako Dyrektor Zarządzający. Powierzone mu zadania obejmowały podnoszenie rentowności firmy, tworzenie mocnego zespołu ekspertów i specjalistów, a także zwiększenie sprzedaży oraz usprawnienie obsługi klienta. Na początku 2021 r. Jacek A. Dobrowolski objął stanowisko Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej, i od tego czasu odpowiada za kilkanaście rynków z tego regionu. Z wykształcenia jest inżynierem, ukończył Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Kształcił się również w zakresie zarządzania, nie tylko w Polsce (na Uniwersytecie Gdańskim), ale również w prestiżowych szkołach biznesu umieszczanych w czołówkach rankingów „Financial Times” oraz „The Wall Street Journal” takich jak szwajcarska IMD czy francuska INSEAD.

https://www.uponor.com/pl-pl/

https://www.facebook.com/UponorPolska

open