Home News STRABAG potępia agresję Rosji na Ukrainę
STRABAG potępia agresję Rosji na Ukrainę
0

STRABAG potępia agresję Rosji na Ukrainę

0
0

Szanowni Państwo

Od czasu rozpoczęcia agresji Rosji na niepodległą Republikę Ukrainy, w przestrzeni publicznej oraz mediach, w tym głównie mediach społecznościowych, powielane są informacje o udziale kapitału rosyjskiego w spółce STRABAG SE.

Spółka STRABAG SE jest notowana na wiedeńskiej giełdzie pap1erow wartościowych. 72,2 % udziałów jest własnością kapitału austriackiego: rodziny Haselsteiner oraz Grupy Uniqua/ Raiffeisen. Pozostałe 27,8 % akcji od roku 2007 jest w posiadaniu spółki Rasperia.

Bez zmian prawnych wprowadzonych przez austriacki rząd nie jest możliwa zmiana struktury kapitałowej z dnia na dzień.

STRABAG Sp. z o.o., który jest podmiotem prawa handlowego w Polsce posiada jednego właściciela i jest nim STRABAG AG Austria. STRABAG zatrudnia w Polsce 6500 pracowników, wśród których duża grupę stanowią Koleżanki i Koledzy z Ukrainy.

Zarząd, management oraz pracownicy nigdy nie utożsamiali się w jakikolwiek sposób jako firma rosyjska czy jakkolwiek zależna od rosyjskich udziałowców. Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy i pracujemy w Polsce, w firmie kierującej się najwyższymi zasadami etycznymi, w partnerski sposób traktującej klientów, pracowników i kontrahentów -stosując wysokie standardy współpracy ze wszystkimi partnerami biznesowymi. Jesteśmy przekonani, że potrafiliśmy połączyć wysokie zachodnioeuropejskie standardy i warunki pracy z polską przedsiębiorczością i wiedzą fachową, tworząc ponad 6500 miejsc pracy.

Cały zarząd STRABAG SE, wszyscy członkowie Rady Nadzorczej, Zarządy wszystkich spółek Grupy STRABAG w Polsce, management i 73 tysiące pracowników Grupy STRABAG na całym świecie jednoznacznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę I solidaryzują się z narodem, który płaci najwyższą cenę za swoje europejskie ambicje.

Inwestycje, rozwój i sukces STRABAG w Polsce, oraz we wszystkich krajach Europy Środkowej są jednoznacznym dowodem na to, że akcjonariusze i zarząd grupy STRABAG zawsze stawiali na pokojową integrację europejską i otwartą gospodarkę rynkową. Bez wiary w te wartości nie mielibyśmy pozycji lidera na rynku budowlanym w Środkowej Europie. Jesteśmy jednym z największych podatników w Polsce. W formie podatku CIT, PIT, VAT oraz składek na ubezpieczenia ZUS, rokrocznie wpłacamy do budżetu rocznie ponad pół miliarda złotych.

W Polsce od 35 lat jesteśmy wiarygodnym partnerem na rynku budowalnym. Nasi klienci publiczni, samorządowi i prywatni zawsze mogli i mogą liczyć na naszą jakość i terminowość naszych usług. Przez cały ten okres spełnialiśmy wszystkie audyty bezpieczeństwa, certyfikacji i jakości oraz zasad compliance według krajowych i międzynarodowych standardów. W Polsce mamy obecnie blisko 8 mld złotych zleceń, tworzymy 6500 miejsc pracy, a razem w firmami podwykonawczymi, na naszych budowach pracuje kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym znaczna grupa obywateli Ukrainy.

Od pierwszego dnia konfliktu wojennego aktywnie włączyliśmy się w pomoc naszym ukraińskim Koleżankom, Kolegom i ich rodzinom, a także osobom potrzebującym pomocy. Udostępniamy także naszą infrastrukturę i zasoby, którymi dysponujemy w celu niesienia pomocy. Jesteśmy dumni z naszych pracowników i wspieramy ich również w indywidualnych akcjach pomocy i solidarności z obywatelami Ukrainy.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy wiarygodnym partnerem dla naszych wszystkich klientów. W dalszym ciągu będziemy realizować wszystkie nasze umowy i zobowiązania, jesteśmy stabilnym i wiarygodnym pracodawcą dla wszystkich naszych pracowników.

W tych tragicznych dniach, na które nikt nie był przygotowany, tym bardziej pamiętamy o naszych wartościach Solidarności, Partnerstwie, Szacunku i Zaangażowaniu.

W imieniu spółek STRABAG w Polsce:

STRABAG Sp. z o.o., STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., STRABAG BMTI Sp. z o.o, STRABAG BRVZ z o.o, STRABAG PFS Sp. z o.o. CML Construction Serivces Sp. z o.o, BITUNOVA Sp. z o.o, Minerał Polska Sp. z o.o., SAT z o.o, TPA Sp. z o.o.


Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG Sp. z.o.o.

Waldemar Wójcik, Członek Zarządu STRABAG Sp. z.o.o.

open