Home Inwestycje ALPHA WŚRÓD BIUROWCÓW
ALPHA WŚRÓD BIUROWCÓW
0

ALPHA WŚRÓD BIUROWCÓW

0
0

Alpha to nowo powstały obiekt w ramach Airport City Gdańsk, nowoczesnej inwestycji komercyjnej na gdańskim lotnisku. Jest pierwszym z siedmiu planowanych budynków biurowo-usługowych, które mają stworzyć nowoczesną dzielnicę biznesową przy lotnisku. Airport City Gdańsk jest pierwszą taką inwestycją komercyjną w Polsce.

W lutym br., zgodnie z decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Port Lotniczy Gdańsk jako inwestor otrzymał pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego wraz z drogą dojazdową i przyłączami. Inspektor potwierdził, że inwestycja została zrealizowana w całości w zgodzie z pozwoleniem na budowę wydanym 29 marca 2019 roku przez Wojewodę Pomorskiego. Co więcej, pod koniec marca przyznano budynkowi Alpha certyfikat LEED Gold. – Biorąc pod uwagę profesjonalizm i fantastyczną współpracę z wykonawcą, byliśmy świadomi, że przy takiej jakości realizacji budynku otrzymanie pozwolenia na użytkowanie będzie czystą formalnością. Uzyskany natomiast przed chwilą certyfikat LEED Gold potwierdza najwyższy standard budynku w zakresie użytych technologii m.in. wodno oraz energooszczędnych, jak i optymalizacji procesów budowlanych mających na celu stworzenie obiektu przyjaznego środowisku. Biurowiec ACG Alpha dołączył oficjalnie do ścisłej czołówki najnowocześniejszych budynków na trójmiejskim rynku biurowym – komentuje Dyrektor ds. Airport City Gdańsk Michał Dargacz.

Na poziomie Gold

Wśród rozwiązań proekologicznych w biurowcu Alpha zastosowano odpowiednie materiały budowlane. W obiekcie działa system sterowania BMS pozwalający na ograniczenie zużycia energii. Użyto energooszczędnych opraw LED w budynku oraz na zewnątrz. Zamontowano centrale wentylacyjne z filtrami F7 i o wysokiej sprawności odzysku ciepła. W pomieszczeniach sanitarnych zastosowano urządzenia z certyfikatami proekologicznymi typu Energystar (niskie zużycie prądu) oraz o niewielkim zużyciu wody. Na terenie działki, na której stoi biurowiec, jest prowadzona retencja wody poprzez zastosowanie niecek filtracyjnych i zbiorników retencyjnych. Ponadto będzie odzyskiwana woda deszczowa na potrzeby podlewania zieleni. Wokół budynku zastosowano jasne płyty chodnikowe, elementy drewniane, zróżnicowaną roślinność oraz zielony dach, co wpływa na redukcję efektu wyspy ciepła. Wokół i wewnątrz obiektu jest infrastruktura rowerowa, w tym miejsca postojowe blisko wejścia do obiektu. Są także miejsca dla samochodów elektrycznych oraz carsharingu. W obiekcie zastosowano przeszkloną elewację i optymalny układ kondygnacji, co zapewni dostęp do światła dziennego oraz wpłynie korzystnie na komfort pracy i dobre samopoczucie użytkowników.

Bliskość i nowoczesność

Biurowiec Airport City Gdańsk Alpha stanowi alternatywę dla obiektów biznesowych położonych w centrach miast. Stanął na terenie Portu Lotniczego Gdańsk, w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu pasażerskiego. Jest propozycją dla firm, które chcą skorzystać z bliskości lotniska i świetnego skomunikowania z całym Trójmiastem oraz regionem. Z gdańskiego lotniska można polecieć bezpośrednio do prawie 90 miast w ponad 20 krajach i ta oferta jest ciągle powiększana. Pracownicy nowego biurowca będą korzystać z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz autobusów kierujących się do Śródmieścia Gdańska, Wrzeszcza, Oliwy, a także do Sopotu.

Biurowiec odznacza się ciekawym i nowoczesnym wyglądem. Ma sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne. Łączna powierzchnia najmu to 8,5 tys. mkw. Oferuje 197 miejsc parkingowych. W Alphie będą biura, strefa gastronomiczno-usługowa, a w najbliższym otoczeniu docelowo także strefa sportu i rekreacji. Port Lotniczy Gdańsk jest w bardzo zaawansowanych procedurach zawierania umów najmu. Nowe firmy wprowadzą się do Alphy za kilka miesięcy, po wykonaniu zleconych przez nie aranżacji wnętrz.

open