Home Materiały i Technologie AKUMULATOROWA REWOLUCJA, CZYLI MX FUEL™
AKUMULATOROWA REWOLUCJA, CZYLI MX FUEL™
0

AKUMULATOROWA REWOLUCJA, CZYLI MX FUEL™

0
0

MX FUEL™ od MILWAUKEE® udowadnia, że lekkie akumulatorowe maszyny oferują taką samą moc jak rozwiązania spalinowe, a przy tym są wygodniejsze, tańsze w utrzymaniu i bezpieczniejsze.

Wiele branż stopniowo przechodzi na pracę wyłącznie narzędziami zasilanymi akumulatorowo, w miejsce sieciowych, spalinowych czy pneumatycznych. Profesjonaliści jednak wielokrotnie mierzą się z wyzwaniami, które wymagają zastosowania najwyższej mocy. A taką gwarantuje MX FUEL™.

MOC BEZ KOMPROMISÓW

MX FUEL™ to zalety narzędzi akumulatorowych w wydaniu lekkich maszyn dla profesjonalistów. Obecnie w gamie produktów MX FUEL™ znajdziemy m.in. wibrator plecakowy do betonu, wiertnicę diamentową, maszt oświetleniowy o mocy 27 000 lumenów, młot wyburzeniowy, przecinarkę 350 mm oraz przepychacz do rur. Producent planuje intensywnie rozwijać ją o kolejne produkty.

Wszystkie narzędzia tego systemu są wyposażone w bezszczotkowy silnik POWERSTATE™ – jedną z głównych innowacji technologicznych producenta. Silnik nie wymaga konserwacji, gdyż nie dotyczy go eksploatacja typowa dla silników spalinowych (elementów takich jak świece zapłonowe, filtry paliwa czy gaźniki). Użytkownik rozwiązań akumulatorowych nie musi też martwić się często występującymi problemami związanymi z wlewaniem mieszanki paliwowo-olejowej do urządzenia z silnikiem dwusuwowym, takimi jak nieodpowiednie proporcje wlanych płynów lub zbyt rzadkie ich uzupełnianie. Pora również zapomnieć o przechowywaniu i transportowaniu paliwa. MX FUEL™ to rozwiązanie, które oferuje maksymalną moc oczekiwaną przez profesjonalistów przy jednoczesnym wyeliminowaniu problemów typowych dla narzędzi spalinowych:

  • bez emisji spalin
  • bez konserwacji
  • bez mieszanki paliwowo-olejowej
  • bez problemów z rozruchem

PRACUJ, GDZIE CHCESZ I ILE CHCESZ

Z narzędzi MX FUEL™ można bezpiecznie korzystać w zamkniętych pomieszczeniach, tunelach czy głębokich wykopach bez stosowania dodatkowych urządzeń wentylujących. Są one też lżejsze i łatwiejsze do przetransportowania. Na przykład mobilny maszt oświetleniowy waży jedynie 48 kg i został wyposażony w koła „terenowe”. Narzędzia systemu MX FUEL™ pracują ciszej niż te wyposażone w silnik spalinowy, co pozwala na pracę na budowie przez dłuższy czas bez zbędnego hałasu i idącego za nim potencjalnie ubytku słuchu czy chronicznych bólów głowy. Młot wyburzeniowy klasy 25 kg systemu MX FUEL™, dzięki systemowi antywibracyjnemu AVS, chroni użytkownika także przed ekspozycją na szkodliwy dla zdrowia poziom wibracji.

Jak podkreśla Tomasz Wszołek, Training Manager MILWAUKEE® w Europie Środkowej i Wschodniej, „Misją MILWAUKEE® od lat jest stworzenie całkowicie akumulatorowego miejsca pracy dla każdego profesjonalisty. MX FUEL™ to zupełnie nowy poziom innowacji w systemie akumulatorowym”.

Wydajność i czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora? W przypadku młota wyburzeniowego producent deklaruje do 2 ton wyburzonego betonu. Dla przecinarki 350 mm jest to do 22 cięć w pustakach żużlobetonowych. Zależnie od wybranej pojemności ładowanie akumulatora MX FUEL™ do 100% potrwa od 55 do 90 minut.

BEZ RYZYKA WYPADKÓW

Oprócz stosowania benzyny, wysokiego poziomu hałasu i wibracji, obecności agregatów, bezpieczeństwu na budowie zagraża również zwyczaj zostawiania sprzętu na biegu jałowym. Na przykład podczas używania przecinarki z silnikiem benzynowym pracownicy budowlani nagminnie odkładają na bok włączone urządzenie, stwarzając ryzyko zaczepienia czy uderzenia w otaczające przedmioty. Cała gama narzędzi MX FUEL™ jest wyposażona w przycisk START, typowy dla urządzeń akumulatorowych, włączający daną maszynę. Dzięki akumulatorowemu zasilaniu przycisk uruchamia narzędzie w mgnieniu oka, bez utraty paliwa i cennego czasu profesjonalisty. To kolejna z wielu cech tego rozwiązania, która, choć stworzona dla wygody i oszczędności czasu, wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy każdego fachowca.

NA MIARĘ XXI WIEKU

Nowoczesne rozwiązania wolne od emisji szkodliwych spalin są coraz bardziej zauważalne niemal we wszystkich aspektach naszego życia, a branża budowlana nie jest wyjątkiem. Dążenie do eliminacji wpływu pracy profesjonalistów na środowisko możemy zaobserwować zwłaszcza w dużych metropoliach, takich jak Oslo w Norwegii, gdzie niedługo zespoły pracujące w centrum miasta będą zobowiązane do korzystania z rozwiązań innych niż spalinowe. MILWAUKEE® od lat utrzymuje pozycję lidera w projektowaniu i produkcji narzędzi akumulatorowych dedykowanych do profesjonalnego użytku.

open