Home Architecture Design Nowoczesne rozwiązania od firmy Vitrintec
Nowoczesne rozwiązania od firmy Vitrintec
0

Nowoczesne rozwiązania od firmy Vitrintec

0
0

Współczesny rynek biurowy to nieustający rozwój nowych technologii i funkcjonalnych rozwiązań. W Vitrintec stale podążamy za zmianami, a rozwój jest wpisany w DNA naszej działalności. Projektujemy tak, by każdy kolejny produkt był równie dobry albo lepszy od poprzedniego. Kierujemy się trzema podstawowymi zasadami: technologia, funkcjonalność, design.

Nasze produkty są tożsame z funkcjonalnymi wnętrzami. Dlatego też z radością dzielimy się takimi rozwiązaniami jak ściany mobilne ZigZak. Przestrzeń biurowa postawiła przed nami nieco szersze wymagania niż tylko klasyczne ściany działowe. Ściany mobilne to produkt, który ułatwia funkcjonowanie pracowników w wielkopowierzchniowych biurach typu open space. Jak dowodzą badania, każdy pracownik ponad wszystko ceni sobie w pracy biurowej komfort oraz poczucie prywatności. Z tej potrzeby narodził się nowy produkt Vitrintec – ściany mobilne będące gwarantem komfortu  i  najwyższej  estetyki  przestrzeni  biurowej.  To  szerokie  możliwości  aranżacji  przestrzeni bez ograniczeń długości ściany. Ogromną zaletą takiego zastosowania jest możliwość dopasowania modułów do każdego pomieszczenia oraz potrzeb jego użytkowników. Ściana mobilna może stać się stałym elementem biura lub szybką formą reorganizacji przestrzeni. Funkcjonalność gwarantują zamontowane drzwi jednoskrzydłowe, dzięki którym ściany mogą dzielić przestrzeń w dowolny sposób bez konieczności tworzenia dodatkowych przejść. Moduły są z łatwością zasuwane i rozsuwane manualnie. Profile ściany mobilnej zaprojektowane są tak, by zachować jak największą przezierność –około 87% całej powierzchni modułów stanowi część przezierna. Produkt Vitrintec zapewnia izolacyjność akustyczną Rw do 49 dB. Ściana mobilna jest więc rozwiązaniem w biurach z otwartą przestrzenią, w której brak dodatkowych miejsc do spotkań czy indywidualnych rozmów.

Jedno wnętrze – wiele zastosowań

Miarą naszej pracy są biura i przestrzenie użyteczności publicznej, w których wykorzystano rozwiązania projektowe od Vitrintec. Śmiało można powiedzieć, że systemy aluminiowo-szklane na stałe wpisały się w architekturę biurową ostatnich lat. Zagościły między innymi w takich przestrzeniach jak powstałe w ubiegłym roku biuro Grupy Żywiec, lidera w swojej branży, którego przestrzeń mieści się w jednym z bardziej prestiżowych biurowców – Browarach Warszawskich. We wnętrzu tym zastosowano rozwiązania Silence oraz Silence Loft. Industrialny charakter, dzięki naszym systemom, zyskało również nowo powstałe biuro Booksy oraz Signal Iduna. Ściany mobilne ZigZak wyjątkowe uznanie zyskały w poznańskim biurze Sii, mieszczącym się w biurowcu Maraton. Za projekt biura jest odpowiedzialna Izabella Talaga, projektantka pracowni BSD’sign.

Biuro Sii – wnętrze wielu możliwości

– Wiodącym celem w odniesieniu do biura Sii było stworzenie przestrzeni zachęcającej do pracy i spotkań na tej powierzchni. Inwestorowi zależało na stworzeniu townhallu pozwalającego na optymalne wykorzystanie przestrzeni, dającej możliwość pracy wspólnej oraz indywidualnej, aktywnego odpoczynku czy spotkań w większych grupach. Oznaczało to, że powierzchnia musiała mieć możliwość łączenia się w mniejsze i większe sale, a jednocześnie zapewniać komfort akustyczny w każdym pomieszczeniu. To postawiło przed nami wyzwanie, gdyż nie wystarczyły tu klasyczne ściany działowe – wspomina  Izabella  Talaga  z  pracowni  BSD’sign.  Rozwiązaniem  dla  tego wnętrza okazał się więc najnowszy produkt Vitrintec.

We  wspomnianej  przestrzeni  zastosowano  aż  34  moduły  ścian  mobilnych ZigZak o łącznej powierzchni 87,48 m2, w tym 22 moduły szklane o powierzchni 58,29 m2, zapewniające akustykę wnętrza do 49 dB. Przestrzeń biura Sii to również ściany mobilne pełne, 12 modułów o łącznej powierzchni 29,19 m2. To rozwiązanie gwarantuje akustykę do 44 dB.

Ściany mobilne w zależności od potrzeb mogą stać się stałym elementem biura lub szybką formą reorganizacji wnętrza. W biurze Sii mobilne rozwiązania  pozwoliły  na  podzielenie  dużej  powierzchni  na  funkcjonalną kuchnię, recepcję oraz cztery sale spotkań. Biuro znacznie zyskało na funkcjonalności,  służy  nie  tylko  jako  komfortowe  miejsce  pracy,  ale  również przestrzeń do spotkań pracowników oraz kreatywnej pracy twórczej w grupie.

Rozwój Vitrintec

Obecny rok w Vitrintec to rozwój nie tylko pod kątem udoskonalania produktów oraz poszerzania oferty. To również szereg innych działań, dzięki którym stajemy się liderem na rynku stolarki aluminiowej. Dlatego też oddajemy  w  ręce  naszych  Klientów  i  Partnerów  nową  stronę  internetową. Poza szczegółowym przedstawieniem produktów, procesu produkcji oraz  najświeższych  aktualności  w  nowym  serwisie  Vitrintec  wyodrębniono strefę dla Architektów. Zawiera ona pliki w technologii BIM oraz wszelkie materiały ułatwiające pracę. Obecny serwis oferuje również możliwość indywidualnej konfiguracji ścian szklanych oraz ścian mobilnych. Konfigurator jest gwarantem wyboru najlepszego rozwiązania do biura.

open