Home Architecture Design Nowoczesny pawilon medyczny
Nowoczesny  pawilon medyczny
0

Nowoczesny pawilon medyczny

0
0

Pawilon medyczny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie to nowoczesny obiekt spełniający wszystkie potrzeby użytkowników. O wyzwaniach podczas realizacji w rozmowie z Natalią Chylińską opowiada ROBERT KRÓL, Kierownik Projektu z ramienia Generalnego Wykonawcy, firmy PBO Śląsk.

Natalia Chylińska: Prace na budowie pawilonu medycznego w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie ruszyły. Jaki będzie to obiekt i co czeka Was jako Generalnego Wykonawcę w związku z tą realizacją?

Robert Król: Realizowana inwestycja to nowoczesny obiekt o charakterze opiekuńczo-leczniczym zapewniający niezbędne warunki użytkowe osobom z niepełnosprawnościami, zatem konieczne jest spełnienie wielu wymogów zarówno projektowych, jak i budowlanych. Plac budowy znajduje się przy już istniejącym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, więc prace muszą zneutralizować do minimum emisję hałasu, co przy wielu robotach stanowi wyzwanie. Obiekt składa się z 3 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej. Co więcej, ma podjazd dla karetek, dział farmacji, 3 oddziały łóżkowe na parterze oraz piętrach +1 i +2 (łącznie 192 łóżka), salę gimnastyczną, fizykoterapię, terapię zajęciową, psychoterapię. W budynku znajduje się niezbędne zaplecze medyczne, socjalne oraz magazynowe. Wszystkie kondygnacje mają dostęp do wind oraz łazienki z wózkowanną przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycję niezaprzeczalnie wyróżnia wysoka jakość wykończenia obiektu i dbałość o detale.

N.Ch.: Czy 35 lat doświadczenia to gwarancja pomyślności każdej realizacji, jakiej się podejmiecie? W czym specjalizuje się PBO Śląsk?

R.K.: Doświadczenie, ale przede wszystkim indywidualne podejście do każdego klienta jest gwarancją sukcesu i to właśnie jest kierunek, w jakim podążamy. Z pewnością można stwierdzić, że specjalizujemy się w budownictwie kubaturowym – głównie użyteczności publicznej. Realizujemy wiele inwestycji na terenie całego kraju. Fundamentem firmy jest wysoce wyspecjalizowany personel inżynierski. Stawiamy na młodych ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i ambicją realizują powierzone im zadania. Ogromną wagę przykładamy do szczegółów, co skutkuje wysoką jakością realizowanych obiektów, a także satysfakcją oraz komfortem inwestora. Gwarancją sukcesu są przede wszystkim wyspecjalizowani podwykonawcy, z którymi na zasadach partnerskich wspólnie realizujemy inwestycje. Firmy, które gwarantują najlepszą jakość, współpracują z nami przy wielu projektach. Przy wyborze wykonawców nie zawsze kierujemy się najniższą ceną, stawiamy na jakość i trwałość materiałów oraz robót, gdyż tego oczekują od nas inwestorzy. Firma PBO Śląsk kieruje się zasadą: „firma to ludzie”. To właśnie na nich stawiamy.

N.Ch.: Jakie inne realizacje warte wymienienia macie w swoim portfolio?

R.K.: Z pewnością najlepszą recenzją świadczącą o jakości naszego działania są inwestycje takie jak Izba Pamięci z Murem Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli czy też warszawskie Centrum Kulturalno-Edukacyjne przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Warto wymienić także placówki edukacyjne, które realizowaliśmy w stolicy, np. Szkołę Podstawową nr 396, Zespół szkół nr 34 czy Zespół Szkolno-Przedszkolny na ul. Myśliborskiej. No i oczywiście Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera (etap 1) nie może tu zabraknąć.

N.Ch.: Nie zwalniacie tempa i realizujecie kolejne inwestycje. Gdzie obecnie można Was spotkać?

R.K.: Z takich ciekawszych projektów to realizujemy budowę Sądu Rejonowego w Nysie, nowej siedziby NFZ w Kielcach, budynku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Centrum Edukacji Przyrodniczej Kiry – Kościelisko, a także budynek biurowo-techniczny do potrzeb Centrum Robotów Mobilnych dla Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

open