Home Aktualności Ruukki otwiera nową linię do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej w Obornikach, w Polsce
Ruukki otwiera nową linię do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej w Obornikach, w Polsce
0

Ruukki otwiera nową linię do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej w Obornikach, w Polsce

0
0

Ruukki Construction świętuje otwarcie nowej linii produkcyjnej płyt warstwowych w Obornikach, w Polsce. Inwestycja warta około 5 milionów EUR wspiera strategię rozwoju Ruukki, gdyż zwiększa bezpieczeństwo i wydajność zakładu oraz poprawia parametry techniczne produktów. Produkty z nowej linii będą dostarczane klientom od trzeciego kwartału 2022 roku.

Ruukki oferuje stalowe produkty budowlane i usługi dla zrównoważonych budynków. Nowa linia produkcyjna w Obornikach dopełnia obecną ofertę firmy w zakresie konstrukcji ściennych i dachowych, umożliwiając dostarczanie bardziej nowoczesnych płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej w szczególności klientom z Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nadbałtyckich.

„To ważny etap wdrażania naszej strategii. Chcemy rozwijać się w zrównoważony sposób razem z naszymi klientami. Inwestycja pomoże nam w poprawie obsługi klienta, gdyż usprawni produkcję i lepiej dostosuje naszą ofertę do szczególnych potrzeb klientów w regionie”, mówi Adam Korol, SVP, Building Envelopes, Ruukki Construction.

„Nowa, zaawansowana technologicznie linia produkcyjna z funkcjami automatycznymi pozwoli zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo naszych działań. Jesteśmy pewni, że klienci docenią lepsze właściwości cieplne, ognioodporność i wytrzymałość mechaniczną bardziej innowacyjnych płyt warstwowych produkowanych na nowej linii”, mówi Łukasz Zakrzewski, kierownik zakładu Ruukki w Obornikach.

Zakład Ruukki w Obornikach mieści się około 40 km od Poznania i zatrudnia ponad 200 pracowników. Produkuje płyty warstwowe stosowane do ścian zewnętrznych, wewnętrznych i sufitów magazynów, centrów logistycznych, zakładów produkcyjnych, biur i centrów handlowych. Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej lub PIR (poliizocyjanuratu) zapewniają trwałą, szczelną i energooszczędną obudowę dla wszystkich rodzajów budynków. Ruukki produkuje płyty warstwowe nie tylko w Obornikach, ale też w Alajärvi, w Finlandii.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

open