Home Biznes i Ludzie FINAŁ AKCJI „DOM Z SERCA”
FINAŁ AKCJI „DOM Z SERCA”
0

FINAŁ AKCJI „DOM Z SERCA”

0
0

W sierpniowym numerze „Buildera” pisaliśmy o przygotowaniach do finału akcji „Dom z Serca” – inicjatywy Budimeksu, w ramach której firma przy udziale licznych partnerów po raz drugi buduje dom dla potrzebującej rodziny. Jej tegoroczni bohaterowie – pani Iwona i pan Krzysztof oraz szóstka ich dzieci: Roksana, Marietta, Ewelina, Szymon, Katarzyna i Adam – mogą się już cieszyć własnym lokum.

26 lipca Budimex przekazał rodzinie klucze do 150-metrowego, w pełni wyposażonego domu, który od przeszło pół roku powstawał w malowniczym Antoniewie (woj. pomorskie) nieopodal Borów Tucholskich. Przed rozpoczęciem akcji, opowiadając o swoich oczekiwaniach co do nowego miejsca, Ewelina i Marietta snuły marzenia o własnych biurkach, a Szymon, który w przyszłości chciałby zostać piłkarzem, o dużym podwórku, gdzie mógłby trenować z młodszym bratem Adamem. Dzięki Budimeksowi dzieci państwa Iwony i Krzysztofa mają do dyspozycji 6pokojowy dom z dwiema łazienkami, garażem i pokaźnym trawnikiem.

– Do końca nie wierzyliśmy w to, jak ogromne szczęście nas spotkało. Od przekazania domu Budimeksowi do dnia odbioru domu minęło 7 miesięcy. To wspaniałe uczucie móc wejść do swojego domu, móc zapewnić naszym dzieciom odpowiednie warunki do życia, nauki i leczenia. Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, sponsorom, dostawcom oraz wszystkim zaangażowanym osobom za udział w akcji oraz pomoc. Za to, że budowa naszego domu została dokończona pod klucz. Z całego serca, razem z mężem i dziećmi, dziękujemy – mówiła pani Iwona.

Tegoroczna, druga odsłona „Domu z Serca” to również ogromny wkład firm partnerujących. Artur Gaszewski, Dyrektor Naczelny Keller Polska, jednego z głównych fundatorów przedsięwzięcia, mówił o odpowiedzialności za społeczność lokalną. Natomiast Agnieszka Pióro, Koordynator Marketingu w Daikin (firma sfinansowała pompę ciepła), podkreślała, jak ważny oprócz świata biznesu jest ten zwyczajny, gdzie ludzie walczą o spokój i godne życie.

Do akcji włączyły się również takie firmy jak Wiśniowski, która zapewniła bramę garażową, drzwi wejściowe i drzwi techniczne, Porta Drzwi – fundator nowoczesnych drzwi wewnętrznych, Polbram (zapewnił system ogrodzeń) czy Drutex (okna PCV). Z kolei Castorama Polska przysłużyła się w wyposażeniu wnętrza oraz zaprojektowała kuchnię, łazienkę i salon. Sprzęt elektroniczny przekazała natomiast firma RTV EURO AGD. W realizację „Domu z Serca” włączyły się także: SunSol, Corab, Atut Rental, Ginter, FBSerwis SA, Creaton, Magnat, FovoTech, Sigma Lighting, Blue Energy oraz fundacja iSowa.

– Czuję ogromną radość i dumę z naszych pracowników oraz wdzięczność wobec partnerów akcji. Postawa wszystkich firm zaangażowanych w ukończenie tego domu była bardzo budująca. Wszystko po to, aby osobiście móc włączyć się w pomoc i zrealizować marzenie kolejnej rodziny. Wierzę w to, że ten dom pomoże pani Iwonie i panu Krzysztofowi w zapewnieniu ciepła i komfortu dla ich dzieci – podsumował Artur Popko, Prezes Budimeksu.

open