1. Home
  2. Architecture Design
  3. POW(D)ER IGP ON TOUR – Mobilny sposób na sukces
POW(D)ER IGP ON TOUR – Mobilny sposób na sukces

POW(D)ER IGP ON TOUR – Mobilny sposób na sukces

0

Osiąganie sukcesu w biznesie jest jednocześnie nieustannym byciem w drodze po sukces. Wymowny tego przykład stanowi ciężarówka z napisem PO(W)DER IGP ON TOUR, która po raz drugi przemierzyła Polskę, tym razem w ramach znacznie szerzej, niż przed rokiem, zakrojonej trasy. Podczas wydarzenia o wysoką jakość przekazu treści dotyczących farb proszkowych zadbali specjaliści w tym zakresie – menadżerowie i doradcy techniczni z teamu firmy IGP Pulvertechnik Polska.

Po bardzo udanej ubiegłorocznej edycji POW(D)ER IGP ON TOUR przedsięwzięcie realizowane przez lidera na rynku farb proszkowych nabrało rozmachu. Już nie jedna, a dwie ciężarówki wyruszyły w drogę po Europie, odwiedzając Szwajcarię, Polskę, Austrię, Niemcy, Bałkany oraz Skandynawię. Wiosną i jesienią tego roku na polskim odcinku trasy ciężarówka parkowała w siedzibach kilkunastu firm specjalizujących się w wykonywaniu powłok proszkowych i będących partnerami IGP Pulvertechnik Polska, by za każdym razem na cały dzień stać się centrum szkoleniowo-technicznym. W tym celu pojazd został wypełniony materiałami poglądowymi i sprzętem lakierniczym, a o przekaz treści zadbał zespół kilkunastu specjalistów (doradztwo techniczne to bardzo istotny element oferty i jeden z kluczowych czynników budowania relacji z partnerami przez IGP). Rezerwuar oferowanej wiedzy obejmował bardzo wiele praktycznych zagadnień, dotyczących m.in. techniki wykonywania powłok, zapewniania jakości, kontroli i badań, a ich wybór składający się na program poszczególnych warsztatów był szyty na miarę. Został ustalony z wyprzedzeniem, w oparciu o zapotrzebowanie odbiorców, konkretne zagadnienia i pytania. W ten sposób IGP nie tylko wymiernie buduje przewagę konkurencyjną swoich partnerów, ale jednocześnie optymalizuje dedykowany pozyskaniu wiedzy czas. Oczywiście integralnym elementem POW(D)ER IGP ON TOUR była prezentacja innowacyjnych technologii i nowoczesnych produktów. To dzięki nim w budownictwie oraz kilku innych sektorach, w których obecna jest firma IGP, uczestnicy procesu inwestycyjnego zyskują nowe możliwości.

W tej edycji POW(D)ER IGP ON TOUR warsztaty odbyły się w firmach Drutex, Morad, Opal, Defor, ZPAS, Aluprof, Yawal, ABC Colorex, Reynaers Aluminium, Aliplast, Zakład Mechaniczno-Odlewniczy Józef Brzeziński, GELP, BOZAMET. Po intensywnej trasie czas na zjazd do pit stopu, jednakże można być pewnym, że już w przyszłym roku ciężarówki znów ruszą na szlak, transportując skondensowaną wiedzę na temat technologii malowania proszkowego, innowacji produktowych, oraz przekonując o potencjale systemu serwisowego. Dzięki modelowi mobilnej przestrzeni IGP znów wyjdzie, a raczej wyjedzie, naprzeciw klientom. Zanim jednak to nastąpi, głosami członków teamu IGP Pulvertechnik Polska przybliżamy tour, który miał miejsce wiosną i jesienią tego roku.

Grzegorz Przepiórka


ŁUKASZ ANDRZEJ WITAN, Wiceprezes Zarządu, IGP Pulvertechnik Polska

Już na półmetku tegorocznej edycji wiadomo było, że druga runda projektu POW(D)ER IGP ON TOUR jest wielkim sukcesem. W czerwcu mieliśmy ponad 500 uczestników, co pokazuje, jak bardzo nam wszystkim, podczas pandemii, brakowało spotkań osobistych. Wszyscy jesteśmy zmęczeni udziałem w wideokonferencjach albo webinariach, dlatego nasza ciężarówka to nowa, świeża formuła i koncepcja realizacji kontaktów, jak również nowe możliwości interakcji z klientami. Pojazd jest wypełniony ponad 200 eksponatami z szerokiej dziedziny lakiernictwa proszkowego, filmami i licznymi prezentacjami. To również platforma do organizacji szkoleń czy warsztatów szytych na miarę – dla konkretnych grup zawodowych, a nawet firm oraz ich pracowników. Na jedno z dedykowanych szkoleń otrzymaliśmy kilkadziesiąt konkretnych zagadnień do przygotowania i omówienia, co pozwoliło nam przekazać klientowi dokładnie taką wiedzę, jakiej potrzebował. Pokazuje to, do czego dążymy. Chcemy być platformą wiedzy, miejscem wymiany spostrzeżeń oraz efektywnych dyskusji, jak również kompetentnymi partnerami dla naszych odbiorców. Dlatego też Roadshow POW(D)ER IGP ON TOUR jest ciągle rozszerzany o dodatkowe eksponaty i kolejne moduły szkoleniowe. Formuła cieszy się taką popularnością w Europie, że został zakupiony drugi analogiczny pojazd, który w tym samym czasie przemierza i szkoli zainteresowanych z Niemiec, Austrii czy Chorwacji.

MARCIN CZAJKA, Dyrektor Sprzedaży i Doradca Architektoniczny, IGP Pulvertechnik Polska

Lakierowanie proszkowe jest wciąż rozwijającą się technologią, dlatego każda porcja informacji jest przydatna w codziennej pracy, a otwarta rozmowa pozwala tę wiedzę usystematyzować i pogłębić. Dlatego po zeszłorocznej edycji projektu POW(D)ER IGP ON TOUR, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów, zdecydowaliśmy się kontynuować Roadshow. Podczas spotkań ogromne znaczenie dla zainteresowanych miała sfera praktyczna realizowana poprzez warsztat lakierniczy, a także jako wsparcie techniczne w procesie technologicznym linii produkcyjnej klienta. Doświadczenie, jakim dysponujemy, dotyczące choćby najczęściej spotykanych błędów lakierniczych, było i jest niezmiernie ważnym elementem wiedzy technicznej, którą oferujemy naszym klientom. W kontekście zupełnie nowych rozwiązań systemów lakierniczych warto podkreślić dostępność serii IGPRAPID, która jest wynikiem wieloletnich inwestycji i badań, a w efekcie umożliwia optymalne lakierowanie proszkowe podłoży alternatywnych oraz jednocześnie wrażliwych na temperaturę, których powlekanie było do tej pory praktycznie niemożliwe. Nie mniejsze ograniczenia dotyczyły odporności mechanicznej powłok proszkowych, co w odniesieniu do montażu, transportu oraz eksploatacji, a w połączeniu z myciem i konserwacją, wymaga zastosowania rozwiązań farb proszkowych odpornych na ścieranie. Ten szeroki asortyment produktów IGP oferujących określoną funkcję okazał się szczególnie uzasadniony w przypadku zaprezentowania różnic na bazie nieskomplikowanych i własnoręcznie przeprowadzonych przez klientów testów. W tym konkretnym przypadku mamy do dyspozycji wersję Robust (TypS) oraz wersję Parkour. Między innymi z tego powodu przegląd oferty produktowej stanowił tak ważny punkt podczas każdej z wizyt.

JACEK BELKA, Inżynier wsparcia technicznego, IGP Pulvertechnik Polska

W trakcie tegorocznego POW(D)ER IGP ON TOUR przeprowadziłem prezentacje dotyczące wad lakierniczych. Jakie materiały w środowisku lakierni powodują wady powłoki i jak je definiować, co jest przyczyną powstawania efektu skórki pomarańczy na powłoce lakierniczej, jaki wpływ ma ustawienie zbyt wysokiego napięcia na pistolecie – 100 KV, jakie stosować napięcia, żeby uzyskać zadowalający efekt malowania – to tylko niektóre z podjętych zagadnień. Rozmawialiśmy także o technice malowania. To nie jest tylko „machanie” pistoletem, ale odpowiednie ustawienie go w stosunku do detalu i równomierne prowadzenie. Sygnalizowałem, co się będzie działo z powłoką, jeśli detal zostanie źle umyty, dlaczego elementy z ostrymi krawędziami, mimo dwukrotnego malowania, ulegają korozji w tych miejscach, jak bardzo ważne jest dobre uziemienie (szybkie malowanie, o wiele lepsza wydajność farby i nieprzeładowanie powłoki, brak negatywnych efektów). Wspominaliśmy również o optymalizacji zawieszenia detali – co ma bardzo duży wpływ na wydajność malowania i jego jakość.

MARCIN SOBIŁO, Doradca TechnicznoHandlowy, IGP Pulvertechnik Polska

W tym roku zaprezentowaliśmy nasze możliwości w firmach Drutex i Morad. Obie prowadzą swój biznes w tej samej branży, dla nas oznacza to lakierowanie proszkowe stolarki aluminiowej. Firmom daliśmy możliwość personalizacji szkoleń, co moim zdaniem było kluczowym przyczynkiem szczerych rozmów, wymiany doświadczeń i informacji. Na spotkaniach staraliśmy się pokazać naszą firmę od strony serwisu i wiedzy, która jest istotna przy złożonych i szybkich procesach, zwłaszcza na liniach pionowych. Rozmawialiśmy na wielu płaszczyznach, bo lakierowanie proszkowe to nie tylko elektrostatyczne nakładanie farby na metale i jej polimeryzacja – to bardzo wiele innych spraw przed i po procesie, które mają niebagatelny wpływ na końcowy efekt. Wizualny oraz finansowy. Bywa, że wiele późniejszych problemów ma swoje źródło w dość niespodziewanych miejscach, więc staramy się patrzeć na naszą dziedzinę szeroko.

DARIUSZ MISZON, Doradca Techniczno-Handlowy, IGP Pulvertechnik Polska

Podczas tegorocznej edycji POW(D)ER IGP ON TOUR starałem się zaprezentować naszym klientom nie tylko standardowe systemy farb proszkowych, ale również te z wartościami dodanymi. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się farby z systemem antygraffiti, przeznaczone zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Takie branże jak automotive, kolej czy specjalistyczne budownictwo dawno już doceniły wartość tego systemu. Patrząc na aktualne koszty pracy i ceny elementów stalowych lub aluminiowych, które po uszkodzeniu, chociażby w wyniku aktów wandalizmu, muszą zostać wymienione na nowe, to koszt 1 kg farby nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. Takie produkty pozwalają dłużej cieszyć się pięknym wyglądem z zachowaniem pełnej funkcjonalności.

PIOTR ZMYSŁOWSKI, Specjalista ds. Aplikacji Farb Proszkowych i Serwisu Technicznego, IGP Pulvertechnik Polska

W edycji 2022 POW(D)ER IGP ON TOUR staraliśmy się zwrócić uwagę naszych klientów na powiązanie jakości i składu farb proszkowych z jakością powłoki. Odkryliśmy nieco tajniki sztuki wykonania farb proszkowych. Każdy element procesu produkcji jest istotny: od wyboru składników, ekstruzji, mielenia, bondowania i pakowania, aż po kontrolę jakości, właściwą aplikację i polimeryzację na linii lakierniczej. Bez podstawowej wiedzy na temat budowy oraz specyficznych właściwości farb trudno prawidłowo regulować parametry ich nanoszenia i polimeryzacji. Aby uzyskać powtarzalność powłoki za każdym razem, gdy używamy tej samej farby, należy mieć świadomość całego procesu i własności produktu. Dlatego warto prowadzić ewidencję ustawień aplikacji – zwłaszcza przy częstej zmianie kolorów, rodzajów farb oraz malowanych detali.

PAWEŁ PRZYCZYNA, Doradca Techniczno-Handlowy, IGP Pulvertechnik Polska

Przekazaliśmy naszym klientom kilka ciekawych informacji na temat aplikacji farb proszkowych z efektem perlistym, podzieliliśmy się doświadczeniami, na co zwracać uwagę, aby unikać wad lakierniczych. Osobom, które mają kontakt z naszymi farbami pod kątem formalnym, przybliżyłem, na czym polega architektoniczna klasyfikacja jakościowa oraz jak wygląda proces produkcji farb proszkowych. Przypomniałem, czym różni się standardowa farba perlista od farb perlistych z serii IGP Effectives. Każdy z uczestników dobrze odebrał nasze spotkania i przyznał, że jest to unikatowa forma prezentacji produktów i usług firmy IGP.

PAWEŁ MASTALERZ, Doradca Techniczno-Handlowy, IGP Pulvertechnik Polska

Starałem się pokazać naszym klientom, jak ważne jest zapobieganie powstawaniu wad lakierniczych i uszkodzeń powłoki. Późniejsza naprawa jest zazwyczaj problematyczna, kosztowna, a czasami wręcz niemożliwa. Dobrym przykładem są farby fasadowe IGP zwiększonej odporności na zarysowania z serii DURA®face 5807 „typ S” oraz HWF classic 5903 i 5907 „typ S”. Takie prewencyjne zastosowanie farb „robust surfaces” daje wymierne korzyści i bezpieczeństwo na każdym etapie procesu produkcyjnego, przetwarzania i zastosowania malowanych elementów.

MAREK CHMIELARZ, Doradca Techniczno-Handlowy, IGP Pulvertechnik Polska

Projekt IGP on Tour został zrealizowany już po raz drugi. Podczas spotkań z naszymi Partnerami staraliśmy się zarówno podzielić naszą wiedzą dotyczącą procesu lakierowania proszkowego, jak i przybliżyć rozwiązania w zakresie farb proszkowych oferowanych przez IGP Pulvertechnik. Prezentowaliśmy systemy farb proszkowych, które możemy zastosować nie tylko na podłożach metalowych, ale też na innych, np. takich jak drewno, MDF. Taki sposób spotkań został bardzo dobrze oceniony przez naszych kontrahentów.

THOMAS TAUBER, Sales project manager system sales IGP and DOLD AG, IGP Pulvertechnik AG

W trakcie POW(D)ER IGP ON TOUR przybliżyłem rozwiązania z zakresu powłok systemowych od DOLD Group, które zapewniają dokładność odcieni i długotrwale dobry wygląd. Jest to możliwe dzięki specjalistycznej wiedzy IGP Pulvertechnik AG w zakresie malowania proszkowego i kompetencjom firmy DOLD AG w zakresie lakierowania ciekłego. W DOLD Group około 600 pracowników opracowuje i wytwarza doskonałe rozwiązania systemowe, które spełniają wszystkie wymagania. Jako klient korzystasz z kompleksowych rozwiązań powłokowych z jednego źródła, przy uwzględnieniu doradztwa oraz serwisu.