Home Architecture Design Firma Nowy Styl wyposażyła w krzesełka 6 z 8 stadionów na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze
Firma Nowy Styl wyposażyła w krzesełka 6 z 8 stadionów na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze
0

Firma Nowy Styl wyposażyła w krzesełka 6 z 8 stadionów na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze

0
0

Ponad 350 000 krzeseł marki Forum by Nowy Styl zainstalowano na łącznie sześciu stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze: Al Bayt (60 000 miejsc), Ahmad Bin Ali (40 000 miejsc), Al Janoub (40 000), Education City (40 000), Stadion 974 (40 000) i największy — Stadion Lusajl (80 000). Finał MŚ rozegrany zostanie w dniach 20 listopada – 18 grudnia 2022 roku, a jedną z 32 drużyn będzie reprezentacja Polski.

Kibice mundialu zasiądą na najbardziej popularnych krzesełkach stadionowych Forum by Nowy Styl – Abacusie i Omedze. Oba modele sprawdziły się już na wielkich imprezach sportowych na obiektach takich jak m.in. Puskas Arena, Allianz Riviera, Parc Olympique Lyonnais czy Stadion Śląski. 

Od samego początku istnienia marki uczestniczymy jako producent w wielkich wydarzeniach sportowych – Mistrzostwa Świata w RPA, EURO w Polsce i Ukrainie, Francji – czy zeszłoroczne Mistrzostwa Europy rozrzucone po całym kontynencie. Krzesełka Forum by Nowy Styl niezmiennie towarzyszą kibicom w sportowych emocjach. Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało nam się zdominować pod tym względem tegoroczny mundial – opowiada Dyrektor Zarządzający Forum by Nowy Styl, Jakub Rachfalik

Krzesła plastikowe zostały wyprodukowane przez katarskiego partnera, firmę Coastal Qatar w fabryce w Industrial Area w Ar-Rayyan, natomiast fotele VIP – w fabrykach Nowego Stylu w Jaśle. 

Abacus to składane krzesło stadionowe charakteryzujące się nowoczesnym designem, niezwykłą trwałością oraz prostotą montażu. Specjalnie dla marki Forum, stworzyło je studio projektowe Arup. 

Omega to klasyczne krzesło kubełkowe zapewniające komfort kibicom, jednocześnie oferując wiele możliwości montażu. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki tworzywa jest trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Na trybunach VIP, królują fotele wyprodukowane w Polsce – Oscary VIP, o uniwersalnej, eleganckiej linii tak, by zapewnić maksymalną wygodę gościom tych stref. Poza nimi, znajdują się tam również modele Abacus Silver i Gold – wersje o podwyższonym komforcie z tapicerowanymi oparciami i siedziskami.

Nowy Styl nawiązał współpracę z Coastal Qatar w 2017 roku. Jej zakres był bardzo szeroki  ponieważ, oprócz udzielenia licencji na produkcję krzeseł, dotyczył również specjalistycznych szkoleń i konsultacji w zakresie budowy fabryki i produkcji. – Nasi eksperci brali udział w wyborze i testach maszyn wtryskowych do produkcji krzeseł. Dublery form niezbędnych do produkcji krzesła Abacus wykonaliśmy w Polsce specjalnie na potrzeby produkcji w Katarze. Nasi najlepsi specjaliści wielokrotnie byli w rejonie Zatoki Perskiej i wspólnie z inżynierami z Coastal pracowali nad ustawieniem maszyn, uruchomieniem linii produkcyjnej oraz jej optymalizacją. Zależało nam na połączeniu maszyn w taki sposób, żeby proces produkcji zajmował jak najmniej czasu – przy planowanej skali produkcji miało to ogromne znaczenie.

Mocno wspieraliśmy firmę Coastal także w kontakcie z inwestorem, architektami i generalnymi wykonawcami. Przygotowaliśmy również pełną dokumentację projektu – opowiada Jakub Rachfalik.

Decyzja o przyznaniu realizacji wyposażenia pierwszych trzech stadionów zapadła pod koniec 2017 r., kilka miesięcy później ogłoszono informację o kolejnych trzech stadionach. 

Trzy kolejne stadiony z naszymi rozwiązaniami to wielki sukces handlowy, ale też potwierdzenie skuteczności współpracy z zespołem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji oraz bieżące wsparcie dla fabryki, zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniły najwyższe standardy jakościowe. Równolegle realizowaliśmy dostawy z fabryk w Polsce, dotrzymując wszystkich terminów inwestycji – mówi Jakub Rachfalik.


Forum by Nowy Styl

Forum to marka należąca do Nowego Stylu specjalizująca się w wyposażaniu przestrzeni użyteczności publicznej takich jak teatry, sale koncertowe, audytoria, kina oraz obiekty sportowe. Od 15 lat realizuje projekty w Polsce i na świecie. Rozwiązania marki znalazły się w obiektach takich jak: Alexander Stadium w Birmingham, Puskas Arenie w Budapeszcie, Stadionie Pogoni Szczecin, ale także Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie czy Isarphilharmonic w Monachium.


Zdjęcie w nagłówku: Al Bayt Stadium

open