Home Architecture Design Finał Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA edycji 2021/22
Finał Konkursu TEORIA  oraz Stypendium PRAKTYKA edycji 2021/22
0

Finał Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA edycji 2021/22

0
0

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA to dwa flagowe projekty konkursowe, teoretyczny i praktyczny, Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, które regularnie poruszają nowe wątki w ważnych dla współczesności tematach i wartościach w myśleniu o architekturze.

Do tej pory finał wydarzenia odbywał się w Warszawie. W tym roku prze-niósł się do Gdańska – a dokładniej do NOMUS, najmłodszego muzeum sztuki współczesnej w Polsce. Podczas wydarzenia odbyła się publiczna prezentacja pracy Stocznia System Cezarego Adamowiczowa, laureata stypendium, oraz premiera książki Mimesis zwyciężczyni konkursu teoretyczne-go Anny Jarugi-Rozdolskiej. Wydarzenie za-inicjowało uroczyste obchody Jubileuszu X-lecia Fundacji.

Konkurs TEORIA. Edycja 2021/22

W tym roku Jury Konkursu TEORIA za najlepszą teoretyczną pracę uznało Mimesis Anny Jarugi-Rozdolskiej. Autorka jest absolwentką Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, a obecnie kontynuuje naukę w ramach doktoratu realizowanego w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Politechniki Łódzkiej. Tekst Mimesis, doceniony za styl i surrealistyczne grafiki, podejmuje temat świata wirtualnego oraz jego konsekwencji dla architektury.

Stypendium PRAKTYKA z „Warsztatami z Mentorem”. Edycja 2021/22

Stypendium PRAKTYKA Fundacja zorganizowała po raz siódmy, jednak pierwszy raz w nowej formule: rozpoczynające się stacjonarnymi 2-dniowymi „Warsztatami z Mentorem”. Spośród 20 uczestniczek i uczestników warsztatów jako otrzymującego stypendium wybrano Cezarego Adamowicza – na rozwój pomysłu Stocznia System. Laureat jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Więcej informacji o Konkursie TEORIA i Stypendium PRAKTYKA edycji 2021/2022 na stronie www.fundacja-sk.pl oraz w social mediach Fundacji.

open