AMPSHARE
0

AMPSHARE

0
0

AmpShare to nazwa nowej globalnej platformy akumulatorowej dla wielu marek, która została właśnie zainicjowana przez członków założycieli – firmy Bosch, Fein i Rothenberger. AmpShare realizuje wspólną wizję, aby zaoferować profesjonalnym użytkownikom najlepszy i najszerszy system elektronarzędzi 18 V, z pełną kompatybilnością pomiędzy wieloma markami, zastosowaniami i krajami.

Wraz z utworzeniem platformy AmpShare system akumulatorowy powiększy się o 25 specjalistycznych marek. Profesjonaliści mogą już używać ponad 200 elektronarzędzi marek Bosch, Brennenstuhl, Cox, Fein, Klauke, Ledlenser, Lena Lightning, Ramset, Sonlux i Wagner z tym samym akumulatorem 18 V. Do końca 2023 roku planowane jest wprowadzenie 300 kompatybilnych elektronarzędzi, w tym 50 nowych elektronarzędzi Bosch Professional. A w przyszłości pojawią się kolejne marki.

Większa swoboda, elastyczność i wydajność

– Dzięki AmpShare brak przewodów na placu budowy staje się rzeczywistością profesjonalistów. Praca staje się łatwiejsza, bardziej elastyczna i wydajna – mówi Henk Becker, prezes Bosch Power Tools. – W tej wielomarkowej platformie akumulatorowej posuwamy do przodu naszą wizję uniwersalnego systemu akumulatorowego poprzez „współdzielenie” jednego akumulatora i jednego loga dla wielu marek.

System oferuje użytkownikom wielu branż szerszy zakres zastosowań niż dotychczas, pokrywając niemal każde zastosowanie jednym akumulatorem AmpShare. Dzięki temu użytkownicy oszczędzają pieniądze, miejsce i czas, a także przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, ponieważ potrzebują mniejszej liczby akumulatorów i ładowarek.

Największą zaletą dla użytkowników jest to, że już ponad 80 milionów akumulatorów Bosch Professional sprzedanych na świecie od 2008 roku jest w pełni kompatybilnych. Oznacza to, że można je nadal stosować z każdym profesjonalnym elektronarzędziem Bosch – a w przyszłości z każdym elektronarzędziem w ramach platformy AmpShare – jako że podstawą systemu pozostaje wiodąca technologia akumulatorowa Bosch Professional.

Szersze niż kiedykolwiek wcześniej doświadczenie

Członkami nowej platformy AmpShare będą również: Fischer, technologiczny lider światowego rynku w istotnych obszarach techniki zamocowań; AAT Alber Antriebstechnik GmbH, producent elektrycznych systemów wspinania się po schodach oraz napędów pomocniczych w dziedzinie rehabilitacji i techniki transportowej; Bepo, specjalista w zakresie frezów do wpustów, fug do montażu oraz renowacji okien; Förch, dostawca elektronarzędzi stworzonych do m.in. obróbki drewna, obróbki metalu, branży budowlanej, jak również dla sektora komercyjnego, przemysłowego i motoryzacji; Honsel, ekspert w zakresie rozwiązań do nitowania i mocowania; Kolektor, ekspert w zakresie wielofunkcyjnych akumulatorowych opryskiwaczy ciśnieniowych; Kummert, wiodący producent systemów inspekcji kanalizacji; Leister, lider w zakresie rozwiązań do spawania tworzyw sztucznych i ciepła procesowego; Mato, ekspert w zakresie urządzeń smarujących; Signode; Orgapack i Strapex, eksperci w branży opakowań z elektronarzędziami do mocowania taśm; PerfectPro, wiodący producent radiotelefonów budowlanych; oraz Rexroth, specjalista w zakresie niezawodnych rozwiązań związanych z dokręcaniem. Ponadto firma Medmix planuje, oprócz serii Cox, konwersję serii MK na system AmpShare.

Najlepsza efektywność systemu

Technologia akumulatorowa Bosch Professional, która jest podstawą systemu AmpShare, oferuje użytkownikom wiele innych korzyści. Te zalety to m.in. pełna kompatybilność ze wszystkimi produktami Bosch Professional 18 V od 2008 roku, w tym z wydajną serią elektronarzędzi Biturbo, unikalna technologia akumulatorowa CoolPack zapewniająca długi czas pracy i żywotność. To także wydajne baterie ProCore18 V – najmocniejsze akumulatory Bosch Professional dzięki innowacyjnej technologii ogniw oraz najszybszemu na rynku czasowi ładowania akumulatora – akumulator ProCore18 V o pojemności 4,0 Ah można naładować do 50 procent w zaledwie dziewięć minut.


Więcej informacji na temat AmpShare Bosch można znaleźć na stronie: https://www.ampshare.com/pl/pl/.

open