Home Architecture Design Efekt najwyższej jakości
Efekt najwyższej jakości
0

Efekt najwyższej jakości

0
0

Rozmowa z Michałem Gajem, Prezesem Zarządu AV Smart.

Grzegorz Przepiórka: AV Smart był partnerem technologicznym prestiżowego kompleksu hotelowego Szczawnica Park Resort & Spa – to jedna z najświeższych realizacji w Waszym portfolio. Jakie były oczekiwania architekta i inwestora?

Michał Gaj: Zaczynając prace projektowe nad koncepcją systemów AV oraz oświetlenia efektowego sali konferencyjno-eventowej, poświęciliśmy mnóstwo czasu na poznanie oczekiwań inwestora. Podstawowym celem postawionym przed nami jako wykonawcą było zapewnienie elastyczności w prowadzeniu różnego rodzaju wydarzeń – koncertów, sympozjów, rautów, imprez okolicznościowych, wieczornych gal, bankietów itp. – w obszarze sal eventowych. Dodatkowo klient chciał uzyskać nowoczesne rozwiązania zapewniające wysoką jakość i niezawodność, a także możliwość stworzenia jednego zintegrowanego systemu sterowania, odpowiedzialnego za wszystkie elementy zarówno w salach, jak i w całym kompleksie hotelowym.

G.P.: Jakie technologie audiowizualne zostały wykorzystane w tym obiekcie?

M.G.: Wykorzystując doświadczenia z dotychczas wykonanych realizacji hotelowych, zaproponowaliśmy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. Wykorzystaliśmy system sterowania AMX, za pomocą którego zarządzamy oświetleniem efektowym, a także bytowym oraz rozległymi systemami audio-wideo. Dodatkowo klient wymagał uzyskania najwyższej ja-kości dźwięku i obrazu. Stąd nagłośnienie firmy JBL, a także transmisja obrazu w technologii AVoIP firmy AMX. Projekcja odbywa się na projektorach laserowych firmy Sony.

G.P.: Jaki efekt finalnie został osiągnięty?

M.G.: Efekt przeszedł oczekiwania zarówno inwestora, jak i architekta oraz nas jako wykonawcy. Należy na wstępie zaznaczyć, że inwestor, z racji wielu posiadanych obiektów hotelowych, dysponuje dużym doświadczeniem oraz wysokimi oczekiwaniami odnośnie do jakości obsługi klientów, co bezpośrednio przekłada się na wymagania dotyczące systemów audio-wideo. Nasze rozwiązanie zapewnia łatwość obsługi całego zintegrowanego systemu, który dynamicznie zarządza również oświetleniem efektowym. Odpowiednio zaprojektowany, wdrożony i wkomponowany w architekturę wnętrza system ledowego oświetlenia sprawił, że zwykłe sale konferencyjno-eventowe nabrały wyjątkowego klimatu oraz niepowtarzalności. Zastosowana technologia sterowania i oświetlenia umożliwia szybką, dynamiczną i elastyczną zmianę sposobu użytkowania sal, które stały się wielofunkcyjne, co znalazło uznanie w oczach inwestora i podniosło potencjał komercyjny kompleksu hotelowego.

Naszym zdaniem oprawa wizualna sal konferencyjno-eventowych wyznacza nowy trend w tej dziedzinie, sprawiając, że Szczawnica Park Resort & Spa**** jest gotowy odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających gości indywidualnych, jak i zapewnić obsługę prestiżowych wydarzeń o charakterze biznesowym.

G.P.: Do jakich jeszcze przestrzeni oraz klientów AV Smart adresuje swoją propozycję?

M.G.: Firma AV Smart kieruje swoje rozwiązania zarówno do hoteli, korporacji, edukacji, jak i do instytucji państwowych. Pracujemy dla placówek edukacyjnych, służb mundurowych, a także administracji państwowej. Jesteśmy tam, gdzie klient potrzebuje nowoczesnej technologii.

open