Home News Pareaulux: połączenie wizualnego, akustycznego i termicznego komfortu
Pareaulux: połączenie wizualnego, akustycznego i termicznego komfortu
0

Pareaulux: połączenie wizualnego, akustycznego i termicznego komfortu

0
0

Wyjątkowy w swojej wszechstronności sufit Pareaulux Climate jest od pewnego czasu najlepiej sprzedającym się systemem Hunter Douglas Architectural w Niderlandach.

Wprowadzenie tej cieszącej się uznaniem linii na nowe rynki jest kolejnym naturalnym krokiem. Pareaulux jest efektem współpracy firmy Hunter Douglas i Inteco: dwóch czołowych graczy w branży klimatyzacyjnej i sufitowej. Firma Hunter Douglas wnosi do współpracy sufity jako bazę oraz wysokiej jakości wzornictwo, Inteco dostarcza innowacyjne systemy klimatyzacyjne o wyjątkowo wysokiej wydajności chłodzenia.

Trzy różne warianty

Elementem wyróżniającym tę współpracę jest uniwersalność wypracowanego rozwiązania. Sufity Pareaulux są dostępne w trzech różnych wariantach, z których każdy można dostosować do określonych potrzeb i wymagań estetycznych klienta. Do wyboru są także różne kolory i rozmiary paneli.

Trzy warianty PareauLux:

  • Pareaulux 30BD Sufit chłodzący

Metalowe panele liniowe wykonane z trwałego, formowanego rolkowo aluminium, wykończone powłoką zapewniającą długą żywotność przy niewielkim nakładzie prac konserwacyjnych.

  • Pareaulux HeartFelt® Sufit chłodzący

Modularny, liniowy sufit z paneli listwowych wykonanych z termicznie formowanych włókien PES. Materiał ten dodaje pomieszczeniu ciepła, zachowując prostą estetykę.

  • PareauLux Drewniany Fornirowany Grid Sufit chłodzący

Drewniane sufity grid są ponadczasowe i cenione za swój naturalny wygląd. Ze względu na stabilność formy materiału istnieje duża swoboda w zakresie szerokości i grubości listew.

Zaawansowana technologia sufitów chłodzących

Technologia zastosowana w PareauLux, gdzie woda chłodząca przepływa przez sufit, jest dobrze znana. Wysoka moc chłodzenia wbudowanego systemu chłodzącego PareauLux czyni go naprawdę wyjątkowym. W systemie chłodzącym PareauLux, zaprojektowanym przez Inteco, wydajność chłodzenia jest większa niż w przypadku standardowego sufitu chłodzącego.

Dla Pietera van Reesa, Business Development Managera w firmie Hunter Douglas Architectural, wprowadzenie Pareaulux na nowe rynki europejskie było logicznym kolejnym krokiem. „Od kilku lat obserwujemy wzrost popularności tego produktu w Niderlandach. Jego wysoce wydajny system chłodzenia o mocy 130 W/m2 jest mocniejszy niż inne systemy dostępne na rynku, a jego wydajność jest większa nawet o 80%. To przekłada się na mniejszą powierzchnię sufitu wymaganą do chłodzenia”, wyjaśnia Van Rees. „Jest bardziej energooszczędny niż standardowe systemy klimatyzacji i osiąga najwyższą możliwą wydajność. Kolejną wyjątkową cechą jest fakt, że funkcjonuje całkowicie bezszelestnie. Dzięki temu Pareaulux jest doskonałym wyborem dla wielu budynków, od biur po biblioteki.”

Możliwości estetyczne i doskonała akustyka

Dzięki kreatywności Hunter Douglas Architectural, istnieje wiele estetycznych możliwości sufitów PareauLux o unikalnych cechach, co zapewnia projektantom dużą swobodę artystyczną.

Kolejną cechą, o której warto wspomnieć jest akustyka PareauLux. Doskonała akustyka to sekret komfortowego środowiska wewnętrznego. Wyjątkowe wartości akustyczne można osiągnąć dzięki systemowi filcowemu HeartFelt®. Współczynnik pochłaniania dźwięku αw dla tego sufitu chłodzącego waha się od 0,45 (moduł 100) do 0,70 (moduł 50). Aby dodatkowo podwyższyć ten wskaźnik (do ok. 0,95) nad sufitem chłodzącym należy zainstalować płyty z wełny mineralnej  welonem z włókna szklanego. Dotyczy to również sufitu drewnianego PareauLux Grid. Panele sufitowe PareauLux 30BD mogą być perforowane z wklejoną dodatkową dźwiękochłonną membraną, poprawiającą komfort akustyczny w pomieszczeniu.

W kontekście zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa warto wspomnieć, że zarówno HeartFelt®, jak i system sufitowy 30BD posiadają certyfikat Cradle to Cradle ™ level Bronze, a panele aluminiowe wykonane są w ponad 90% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Panele sufitu drewnianego PareauLux Grid są w pełni odnawialne nawet po wielu latach użytkowania. Wszystkie warianty PareauLux zawierają minimalną ilość materiałów palnych zgodnie z aktualnymi normami rynkowymi.

Właściwy czas na odkrycie nowych rynków

W ciągu ostatnich kilku lat sufity PareauLux zostały zastosowane w kilku dużych projektach. W prestiżowym projekcie AFAS Experience Centre, firma Hunter Douglas Architectural dostarczyła 6.000 m2 chłodzącego sufitu PareauLux HeartFelt®.

Dzięki odniesionemu sukcesowi, PareauLux jest obecnie wprowadzany na kolejne rynki europejskie: Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Polska i Niemcy. Van Rees powiedział: „Jeśli chodzi o wydajność energetyczną, sufit chłodzący jest najlepszym rozwiązaniem. W każdym kraju rośnie zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone rozwiązania. Uważamy, że PareauLux fantastycznie wpisuje się w ten trend i cieszymy się na współpracę z lokalnymi partnerami biznesowymi, aby wprowadzić PareauLux do wspomnianych krajów.

open