Home News Konferencja openBIM Poland 2023
Konferencja openBIM Poland 2023
0

Konferencja openBIM Poland 2023

0
0

Już 18 maja 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się pierwsza polska konferencja buildingSMART – openBIM Poland 2023.

To długo wyczekiwane wydarzenie organizowane przez polski oddział tej organizacji, na którym gościć będą znakomici prelegenci zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Misję i wizję rozwoju buildingSMART przedstawi Clive Billiald, nowy CEO bS International. Dołączy do niego Artur Tomczak, który w swojej technicznej prezentacji przedstawi wszystkie standardy oraz produkty rozwijane przez buildingSMART. Pokazane zostaną praktyczne zastosowania otwartych standardów (openBIM) na projektach kubaturowych oraz infrastrukturalnych. Nie zabraknie tematów związanych ze śladem węglowym, klasyfikacją budowlaną oraz cyfrowymi pozwoleniami na budowę. Uczestnicy Pokoi Technicznych, działających w buildingSMART Polska, zaproszą w połowie dnia do równoległych sesji i dyskusji o palących problemach BIMowych rynku, nad rozwiązaniami których pracują w Pokojach i Grupach Roboczych.

Partner strategiczny: Graphisoft

Patronat medialny: Builder Polska

Patronat honorowy: Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Patronat branżowy: BIM Klaster, PLGBC, IFMA Poland Chapter, CCI Collaboration, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Szczegółowa agenda, lista prelegentów oraz link do rejestracji znajdują się na stronie internetowej konferencji: www.buildingsmart.org.pl/openbim-poland-2023/

ORGANIZATOR

buildingSMART to międzynarodowa organizacja not-for-profit nie podobna do żadnej innej, posiadająca trudny do przecenienia wkład w popularyzację BIM (Building Information Modeling) na świecie, a przede wszystkim rozwój otwartych standardów wymiany danych BIM, tzw. open BIM – poprzez wytwarzanie, certyfikowanie, udostępnianie światu formatu IFC i rozwiązań pokrewnych (BCF, bSDD, IDS), jakże ważnych z punktu widzenia ułatwiania komunikacji w budowlanym procesie inwestycyjnym. buildingSMART dąży do tego, aby świat dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i otwartej wymianie danych BIM budował mądrzej, sprawniej, taniej, szybciej, z mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Stowarzyszenie buildingSMART Polska jest oficjalnym oddziałem buildingSMART International, który działa od ponad 4 lat na polskim rynku w zakresie popularyzacji i promocji metodologii openBIM.

Wśród prelegentów m.in.:

open