Home News 30 lat w drodze do doskonałości
30 lat w drodze do doskonałości
0

30 lat w drodze do doskonałości

0
0

W tym roku Deceuninck Poland obchodzi 30-lecie działalności i ma co świętować, bo polski oddział globalnej firmy po trzech dekadach rozwoju odgrywa ważną rolę w Europie. Jubileuszowa gala, w której wzięli udział przedstawiciele firmy oraz jej partnerzy odbyła się 10 maja w Cukrowni Żnin.

Specjalna okazja, wyjątkowy jubileusz, szczególny rok – każde z tych określeń jest adekwatne i niezbędne. Kiedy jednak sięgnąć pod celebracyjny wymiar, to 30 lat funkcjonowania Deceuninck w Polsce stanowi przede wszystkim dowód. Dowód na to, że misja, obecność i wizja firmy znalazły ugruntowanie na polskim rynku. Są potwierdzeniem trwałego uznania wśród producentów stolarki otworowej, jak i użytkowników, zdobytego m.in. dzięki bardzo wysokiej jakości produktów. Trzy dekady to również oznaka potencjału firmy, która z małego biura handlowego w Jasinie pod Poznaniem ewoluowała w duży zakład produkcyjny profili z PVC, z własnym magazynem oraz Centrum Dystrybucji na Polskę i inne kraje europejskie. Polski oddział, zatrudniający ok. 450 osób, jest dziś przykładem operacyjnej doskonałości, benchmarkiem m.in. w zakresie poziomu serwisu, obsługi rynku, wewnętrznej produktywności, efektywności w zakresie odpadów oraz bezpieczeństwa. Nie byłoby takiego efektu, gdyby dynamiki rozwoju Deceuninck w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat nie wyznaczały innowacje, nauka, wyznaczanie trendów, stawianie czoła wyzwaniom i sukcesy, czyli wszystko to, co stanowi DNA firmy.

Deceunick świętuje razem

Jeśli wszystkie sukcesy osiągnięte od 1993 roku uznać metaforycznie za kolejne warstwy i składniki tortu, to wisienką na nim byłby 10 maja br. Tego dnia podczas uroczystego wieczoru w wyjątkowym gronie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju i osiągnięcia obecnej pozycji uczczono jubileusz Deceuninck Polska. Spotkanie obfitowało w emocje, oklaski i wzruszenia. Było okazją do podziękowania partnerom za wieloletnie relacje oparte na zaufaniu i zaangażowaniu. Na scenie uhonorowano przedstawicieli kilkunastu firm, m.in. za udany start współpracy, projekty inwestycyjne, dynamikę sprzedaży, bycie liderem rynku oraz liderem innowacji. W tym gronie nie mogło zabraknąć również najdłużej współpracujących z firmą klientów, którzy zostali docenieni za współpracę liczoną w dekadach. Dzięki relacjom z Najlepszymi, efektowi synergii, możliwe było zbudowanie mocnych fundamentów wspólnej historii, jak i realne jest patrzenie w przyszłość, pomimo wyzwań i niepewności. Ponadto jubileuszowe wyróżnienia specjalne trafiły do rąk pracowników Deceuninck Poland. Pełną listę osób i firm uhonorowanych podczas gali publikujemy poniżej.

Deceuninck Polska i partnerzy firmy to zgrany zespół, który stanowił solidną biznesową oprawę gali. Niemniej jednak muzycznie pole pierwszeństwa pozostawiono podczas wydarzenia innemu wykonawcy. Gwiazdą wieczoru była formacja DE MONO, która w tym roku podobnie jak polski oddział Deceuninck, choć o 5 lat starsza też świętuje jubileusz. Zespół wykonał m.in. takie przeboje jak Kochać, Póki na to czas, Zostańmy sami, Wszystko na sprzedaż. Muzyka niczym dobre wino, a po niej – kiedy wybrzmiał głos Andrzeja Krzywego – goście mogli nasycić kolejny zmysł urodzinowym tortem zaserwowanym przez Deceunick Poland. Jak świętować, to z klasą!

Odpowiedzialność gwarancją ciągłości

Wczoraj, dziś, jutro – ten motyw podkreślający ciągłość przejawiał się na różne sposoby podczas gali. Szczególnie wyraźnie wybrzmiał poprzez miejsce, w którym zostało zorganizowane wydarzenie. Cukrownia Żnin, w której celebrowano 30-lecie Deceuninck Polska to niezwykły i prestiżowy obiekt, przestrzeń nominowana do najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej, miasto w mieście o powierzchni 35 ha. Przede wszystkim jednak to miejsce, w którym przeszłość spotyka się z przyszłością. Niepowtarzalne pofabryczne hale zostały wypełnione nową treścią w postaci nowoczesnego centrum konferencyjno-wypoczynkowego. Przepiękne detale, oryginalny wystrój i nastrojowe oświetlenie – goście zaproszeni na galę mogli przyjrzeć im się z bliska podczas zwiedzania obiektu. Obcowanie z historią miejsca znalazło ciąg dalszy we wspomnieniach, którymi podzielił się oprowadzający gości po obiekcie Andrzej Wojciechowski, dawny wieloletni pracownik Cukrowni Żnin. Peregrynację przez przeszłość ku teraźniejszości dopełnił Marek Bulak, założyciel biura projektowego Bulak Projekt i główny architekt odbudowy Cukrowni, który opowiedział o rewitalizacji obiektu.

Przywracanie do życia obiektów, to przykład odpowiedzialnego podejścia do tkanki historycznej, jak i do środowiska naturalnego. Odzyskiwanie, zamiast eksploatacji – w podobnym duchu działa Deceuninck, zwiększając sukcesywnie udział recyklingu w produkcji. Charakterystyczna dla firmy odpowiedzialność w biznesie została zaakcentowana również w czasie gali. Podczas spotkania zorganizowano Cichą Aukcję, mającą na celu wsparcie Fundacji Ronalda McDonalda, z którą Deceuninck współpracuje od lat. Dzięki tej inicjatywie, którą przybliżyła Katarzyna Rodziewicz, prezes Fundacji, rodzice małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Warszawie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie mogą być blisko swoich dzieci podczas ich długotrwałych pobytów w Szpitalu.

Historia jak z filmu

Najważniejsze momenty tego szczególnego wieczoru zarejestrowała nasza kamera. Ekipa Builder Movie & TV śledzi najważniejsze wydarzenia w branży, dlatego nie mogło nas zabraknąć również w Żninie, podczas gali 30-lecia Deceuninck Polska. W sieci niebawem opublikujemy film z wydarzenia oraz nagrania komentarzy przedstawicieli firmy i jej partnerów. Korzystając z okazji, gratulujemy przedstawicielom firmy zarówno organizacji wydarzenia, jak i tym bardziej 30 lat działalności, które dowodzą, że Deceuninck Polska potrafi pisać historie, które stanowią solidny wstęp do przyszłości.

Grzegorz Przepiórka


Lista nagrodzonych podczas Gali:

Kategoria: Współpraca liczona w DEC-adach

 • KORPORACJA VIP Sp. z o.o.
 • PAMO Sp. z o.o. sp.k.
 • SEKO Sp. z o.o.
 • Z.U.P Wojmarplast Wojciech Nijak
 • HENSFORT Sp. z o.o.
 • OKNA LEGUTKO Sp.j.
 • OWA-DEKOR Sp. z o.o.

Liderzy rynku

 • NORDAN UAB
 • HENSFORT Sp. z o.o.
 • LANKO Sp. z o.o.
 • WIELKOPOLSKA FABRYKA OKIEN VARIANT Sp. z o.o. sp.k.

Udany start współpracy

 • OKNAR KĘPNO Sp. z o.o.
 • Tradycja Fabryka Okien Sp. z o.o. sp.k.
 • OKNOSTYL Sp. z o.o.
 • NOWA DESKA Sp. z o.o.

Projekty inwestycyjne

 • PAMO Sp. z o.o. sp.k.
 • GRUPA MULTIPRODUKT Sp. z o.o.
 • GLASBEE UAB

Liderzy innowacji

 • Z.U.P Wojmarplast Wojciech Nijak
 • IZOPLAST sp. z o.o.

Dynamika sprzedaży

 • HENSFORT sp. z o.o.
 • VETREX sp. z o.o.
 • MS WIĘCEJ NIŻ OKNA sp. z o.o.
 • QUERCUS ADAMUS, KOPYTKO sp.j.

Jubileuszowe wyróżnienie specjalne

 • Agnieszka Stpiczyńska – Biskupska – Specjalista ds. wsparcia sprzedaży
 • Agnieszka Szałata-Bodus – Starszy specjalista ds. obsługi klienta
 • Piotr Graczyk – ekspert ds.. zarządzania danymi podstawowymi i analiza portfela produktów
tags:
open