Home Materiały i Technologie W trosce o zrównoważony rozwój
W trosce o zrównoważony rozwój
0

W trosce o zrównoważony rozwój

0
0

Firma Ponzio Polska otrzymała certyfikat Cradle to Cradle Certified®Bronze wystawiony przez The Cradle to Cradle Products Innovation Institute dla następujących systemów aluminiowych: okienno-drzwiowych PE78N i PE96, systemu przesuwnego SL1600TT oraz fasadowego PF152.

Certyfikat Cradle to Cradle Certified® – to prestiżowy znak towarowy, który oznacza, że dane materiały i produkty zostały wyprodukowane w sposób odpowiedzialny za zrównoważony rozwój i wywierają pozytywny wpływ zarówno na ludzi, jaki i środowisko.

Proces certyfikacji, przeprowadzony przez niemiecką firmę EPEA GmbH- Part of Drees&Sommer, objął kompleksowo wiele dziedzin działalności firmy: zarówno procesy produkcji, sposoby zarządzania organizacją, jak również poddał analizie projektowane konkretne systemy oraz dostawców firmy.
Uzyskany certyfikat dla określonych produktów potwierdza jednocześnie przestrzeganie najwyższych standardów, którymi firma kieruje się w następujących obszarach:

  • bezpieczeństwo dla zdrowia (oznacza pozytywną ocenę dla materiałów w kryteriach dotyczących środowiska i zdrowia ludzkiego)
  • dążenie do ponownego wykorzystania możliwie wielu materiałów
  • wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych
  • odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie wodą
  • dbałość o pracowników i odpowiedzialność społeczna w całym łańcuchu wartości.
tags:
open