Home Materiały i Technologie NOWOCZESNY PROCES PROJEKTOWO-PRODUKCYJNY
NOWOCZESNY PROCES PROJEKTOWO-PRODUKCYJNY
0

NOWOCZESNY PROCES PROJEKTOWO-PRODUKCYJNY

0
0

Prefabrykacja betonowa w nowoczesnym procesie projektowo-produkcyjnym opartym o BIM to bezpieczeczeństwo dla inwestora oraz optymalizacje dla generalnego wykonawcy. Wykorzystanie BIM w prefabrykacji betonowej to nowy standard, który zmienia sposób projektowania i produkcji elementów prefabrykowanych.

Technologia modelowania 3D przyspiesza proces projektowania, umożliwiając wizualizację oraz analizę projektu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. BIM zapewnia efektywną komunikację z inwestorem oraz generalnym wykonawcą, eliminując ryzyko niedopasowania między projektem a produkcją.

Integracja BIM z procesem produkcji elementów prefabrykowanych w MD Prefabrykacja zapewnia spójność danych i precyzję wykonania. Dane geometryczne, informacje o materiałach i wymagania techniczne są zawarte w modelu BIM, co zapewnia skuteczną komunikację z zespołem po stronie inwestora oraz minimalizuje ryzyko popełnienia błędów, umożliwiając ich wcześniejsze wykrycie.

Wsparcie dla generalnego wykonawcy
Nowoczesny proces projektowo-produkcyjny wspiera generalnego wykonawcę w realizacji inwestycji poprzez odpowiednie planowanie prac na budowie, umożliwiając dostawy just-in-time. W ten sposób można zoptymalizować proces transportu, magazynowania i montażu prefabrykowanych elementów na budowie. Wizualizacja sekwencji montażu pozwala na dokładne harmonogramowanie i ograniczanie zbędnych czynności, przyczyniając się do optymalnej i terminowej realizacji projektu.

Nowoczesne technologie projektowania i produkcji zapewniają bezpieczeństwo dla inwestora oraz optymalne procesy dla generalnego wykonawcy. Dlatego do elementów prefabrykowanych, jak stropy typu filigran czy balkony oraz biegi schodowe – będących już standardem dla inwestycji mieszkaniowych w Polsce – MD Prefabrykacja oferuje również ściany z ociepleniem Thermal Wall oraz alternatywę dla ścian monolitycznych, czyli Double Wall.

Dzięki precyzyjnym modelom 3D można zaplanować połączenia i współpracę ścian prefabrykowanych z innymi elementami budowlanymi, które po wbudowaniu tworzą w pełni monolityczną konstrukcję. Wszystko to przyczynia się do optymalnej realizacji projektu, minimalizując czas i koszty związane z pracami na placu budowy.


Sprawdź jak nowoczesna prefabrykacja w cyfrowym procesie projektowo-produkcyjnym opartym o BIM sprawdzi się na Twoim projekcie. Napisz wiadomość i otrzymaj raport z analizą korzyści dedykowany Twojej inwestycji: raport@mdprefabrykacja.pl

tags:
open