Home Builder Online BUILDER 09.2023
BUILDER 09.2023
0

BUILDER 09.2023

0
0

We wrześniowym „Builderze” tym razem BIUROWCE prezentujemy w nowej odsłonie, bo w tle zmieniającego się rynku, aspektów ESG i zrównoważonego wpływu na środowisko. I nie może być inaczej.

Ten obecny i przyszłościowy trend projektowania oraz realizacji obiektów rozszerzamy o budownictwo drewniane i modułowe, zwracając słuszną uwagę na dynamiczny rozwój, jaki dokonał się w zakresie nowoczesnych rozwiązań umożliwiających szybkie wznoszenie ekobudynków, w tym także biurowych.

Rynek nieruchomości biurowych na pewno się zmienia i czeka go jeszcze wiele wyzwań. Wymogi Unii Europejskiej obligują właścicieli „starych” biurowców do ich modernizacji wg unijnej Taksonomii, a skala jest duża; jak podają eksperci – duża jest w ogóle potrzeba dostosowania do tych wymogów około 190 mln nieefektywnych energetycznie budynków w UE.

A jak postrzegają rynek jego duzi gracze, jakie inwestycje są jego wyróżnikiem, jakim wyzwaniom podlegały, a jakim jeszcze branża budowlana będzie musiała stawić czoła w najbliższej przyszłości – czytajcie Państwo w bieżącym numerze. Zapraszam do dobrej lektury!

open