Home Materiały i Technologie REVERSE, CZYLI „NA ODWRÓT”
REVERSE, CZYLI „NA ODWRÓT”
0

REVERSE, CZYLI „NA ODWRÓT”

0
0

Na czym polega innowacyjny charakter folii Reverse, którą oferuje OPTITEC Poland jako pierwsze przedsiębiorstwo w Europie, i co to znaczy, że produkt działa „na odwrót”?

Folia Optitec to produkt doceniany przez polskich architektów aranżujących biura i przestrzenie robocze. Folia sprawdza się, ponieważ jest praktyczna: kto nie chciałby, żeby jedno kliknięcie tworzyło prywatność bez negatywnego wpływu na designerski, nowoczesny charakter wnętrza? Folia Optitec pozwala osiągnąć właśnie taki efekt, ale obserwacja jej odbiorców, ich potrzeb i zwyczajów pozwoliła na wprowadzenie do asortymentu firmy OPTITEC Poland nowego produktu, czyli folii Reverse.


IGOR WILKOŃSKI, Sales Manager w OPTITEC Poland

Folia Optitec i Optitec Reverse to dwa produkty, które stwarzają jeszcze więcej możliwości w zakresie inteligentnej aranżacji przestrzeni. Stosowane zamiennie, w odniesieniu do potrzeb użytkowników danego wnętrza i spełnianych przez nie funkcji, pozwalają kontrolować i wpływać na realne zużycie prądu. Klient może oszacować własne potrzeby i na tej podstawie podjąć decyzję, z którego rozwiązania w jego przypadku bardziej opłaca się korzystać. Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie zdecydowaliśmy się na dystrybucję folii Optitec Reverse, ponieważ wierzymy w potencjał tego produktu zarówno pod względem estetycznym, jak i w wymiarze ekologicznym, a w szerszej perspektywie – także ekonomicznym dla przedsiębiorstwa, które zdecyduje się na jej zastosowanie.


Folia z „inteligencją”

Folia Optitec to folia adhezyjna, którą można nakleić na przeszklenia każdego typu, bez radykalnych ingerencji w ich konstrukcję. Jest to główny z jej atutów, bo folia sprawdza się zarówno w planowanych realizacjach, jak i tych już istniejących, w których klientowi zależy na zwiększeniu poczucia prywatności. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu warstwy ciekłokrystalicznej, która zmienia właściwości optyczne szkła. We wnętrzu folii znajdują się ciekłe kryształki, które w normalnych warunkach mają nieregularną strukturę, przez co produkt utrzymuje mlecznobiały kolor. Działanie folii aktywuje impuls elektryczny wysyłany za pomocą prostego przełącznika – pilota elektrycznego lub specjalnej aplikacji, która kontroluje jej przezierność. Optitec to klasyczna forma adhezyjna oferowana przez wiele firm w Polsce i na świecie. Na czym polega innowacyjny charakter folii Reverse, którą proponuje OPTITEC Poland? Produkt działa „na odwrót”: folia w stanie niezasilonym pozostaje przezierna, w przeciwieństwie do standardowej folii LCD. To rewolucyjne rozwiązanie, które daje większą swobodę w dostosowaniu folii do konkretnych potrzeb w zakresie aranżacji wnętrz i kontroli nad prywatnością, bez niepotrzebnych strat energii elektrycznej. Parametry techniczne produktu zestawiono w tabeli.

Wyrafinowany produkt do wyrafinowanych wnętrz

Folia doskonale sprawdzi się we wnętrzach biurowych, upiększając je, oszczędzając energię i oferując prywatność, kiedy będzie ona potrzebna. Produkt dopełni wyrafinowane wnętrza, dając odosobnienie, a jednocześnie nie zabierając przestrzeni. Reverse powinna spełniać swoje funkcje we wnętrzach hotelowych oraz związanych z obsługą klienta, czyniąc je efektownymi, zwiększając wydajność i wygodę korzystania z ich przestrzeni. Nietrudno także wyobrazić sobie jej użycie w witrynach sklepowych, miejscach związanych z ochroną zdrowia czy na lotniskach, w sklepach i wszędzie tam, gdzie prowadzona jest obsługa klienta. Folia Reverse, podobnie jak Optitec, to folia adhezyjna, którą można łatwo zintegrować z systemami automatyki domowej, zapewniając sobie jeszcze większą kontrolę nad jej użyciem. Szklane ściany mogą nabrać mlecznobiałego lub szarego odcienia, tracąc swoją przezierność. Dzięki temu osoba znajdująca się w wydzielonej nimi przestrzeni otrzymuje pełną prywatność, a przestrzeń wokół zyskuje nowoczesny charakter.

tags:
open