Home Biznes i Ludzie Zespół z Ciasnej
Zespół z Ciasnej
0

Zespół z Ciasnej

0
0

Od 25 lat EJOT obecny jest w Polsce. Tę wyjątkową okazję świętowano podczas uroczystej gali jubileuszowej.

Dnia 15 września odbyła się uroczystość jubileuszu 25-lecia firmy EJOT Polska. W gali udział wzięli Zarząd i przedstawiciele władz lokalnych oraz Holdingu EJOT, partnerzy firmy, przyjaciele, a także jej pracownicy. W trakcie uroczystości organizatorzy zabrali gości w podróż do początków spółki w Polsce, podsumowali najważniejsze osiągnięcia minionych lat, a przede wszystkim przypomnieli i podziękowali ludziom, którzy w tym czasie tworzyli jej historię, przyczyniając się do jej rozwoju.

– Wielu obserwatorów szokuje kontrast pomiędzy tym, co było 25 lat temu, i stanem obecnym. Piękne budynki, nowoczesne roboty i automaty, czyste hale. Moim zdaniem ważniejsze od rozbudowy hal i zakupu kolejnych maszyn jest to, kim my się staliśmy. Zespołem z Ciasnej. Przez minione 25 lat udowodniliśmy, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Przetrwaliśmy kryzysy, wykorzystaliśmy szanse i wiemy, jak współdziałać i niezależnie od uwarunkowań zewnętrznych pozytywnie patrzeć w przyszłość – mówił w trakcie uroczystości Andrzej Bibik, Prezes Zarządu EJOT Polska.

Firma, w której każdy pracownik jest doceniany
Grupa firm EJOT od ponad 100 lat działa na całym świecie. Specjalizuje się w zaawansowanych technologiach mocowania. Jej początki w Polsce sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Wówczas w Ciasnej działała nieduża firma rodzinna pana Jerzego Kupki. Dawała zatrudnienie kilkunastu osobom i produkowała znane lokalnym odbiorcom produkty dla branży budowlanej i meblarskiej. W 1998 r. do życia powołano spółkę EJOT Tworzywa Sztuczne. Dla Grupy EJOT wiązało się to z rozwojem działalności produkcyjnej, a zakład z Ciasnej stał się częścią międzynarodowego Holdingu, działającego na rynkach całego świata. Od tego czasu fabrykę w Polsce sukcesywnie rozbudowywano i doskonalono park maszynowy, a po kilku latach przedsiębiorstwo przyjęło nazwę EJOT Polska i jest obecnie największym w Holdingu zakładem produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Za sukcesem firmy, oprócz stale wdrażanych nowoczesnych technologii, stoją również odpowiedni ludzie. Celem jest budowanie przedsiębiorstwa, w którym każdy członek zespołu czuje się doceniany i cały czas się rozwija.

Ekologiczne cele w trosce o przyszłe pokolenia
W filozofii marki EJOT na stałe zakorzeniony jest system wartości oparty na odpowiedzialności za ludzi, ale też za środowisko. Firma EJOT Polska aktywnie obniża ilość emisji CO2 z planem dla całej grupy, tak aby w 2035 r. być całkowicie neutralną w tym zakresie i aby przyszłe pokolenia miały możliwość dorastania w zdrowym świecie. Od czterech lat zakład w Ciasnej używa wyłącznie zielonej energii, a procesy optymalizowane są pod takim kątem, by były zeroemisyjne. Redukowana jest konsumpcja gazu, a środki inwestowane są w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Równocześnie prowadzona jest kampania popularyzująca proekologiczne postawy wśród pracowników. Aby zachęcić ich do tego, stworzona została specjalna aplikacja dla osób aktywnych środowiskowo, dzięki której każdy może odnotować swoją aktywność: jazdę na rowerze czy rolkach, wspólny dojazd do pracy – oraz sprawdzić, ile CO2 zaoszczędził. Dzięki zaangażowaniu dużej części zespołu spółka redukuje ponad dwie tony emisji CO2 miesięcznie tylko przy dojazdach do pracy. Rocznie dzięki działaniom proekologicznym EJOT Polska redukuje emisję CO2 o ponad 5250 ton.

Firma EJOT Polska konsekwentnie realizuje misję, która głosi: „Jako rynkowy lider innowacyjności i jakości prowadzimy nasz biznes etycznie, świadomi odpowiedzialności za otoczenie i środowisko”. Zdając sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, która ciąży na producencie istotnych elementów mocowań, w EJOT szczególną uwagę przywiązuje się do kwestii jakości. To ona jest podstawą wszystkich działań – od 100 lat na świecie i 25 lat w Polsce. Miliony domów w Europie i na całym świecie są ocieplone z łącznikami EJOT, miliony samochodów na drogach, nowoczesne budynki, lotniska, samoloty, pociągi, mosty, tunele i mniejsze urządzenia, np. pralki, zmywarki, są zbudowane, a w zasadzie połączone w całość dzięki produktom EJOT.

Archiwum: FotoDedyk

open