Home News Powstał film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
Powstał film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
0

Powstał film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi

0
0

Jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego pod łódzkimi kamienicami? Dzięki temu obrazowi widz będzie miał unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora.  Tym razem zespół Soletanche Polska realizuje iniekcje kompensacyjną, to jest technologie umożliwiającą wzmocnienie podłoża pod kamienicami w trakcie drążenia tunelu przez tarcze TBM Katarzyna. Zapraszamy na jeden dzień z Wojciechem Walczakiem, Project Managerem z ramienia Soletanche.

Zobacz zwiastun

Opis filmu:

Jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego pod łódzkimi kamienicami? Dzięki temu obrazowi widz będzie miał unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora.  

Na temat swoich doświadczeń w realizacji projektów z ramienia Soletanche Polska i pasji do geotechniki opowiada Wojciech Walczak, Project Manager. Film jest mieszanką wspomnień z okresu dzieciństwa, które przywiodły głównego bohatera na jego zawodową ścieżkę oraz obserwacją jednego dnia pracy z okresu realizacji technologii pod nazwą iniekcja kompensacyjna (ang. compensation grouting). Technologia pozwala na zniwelowanie osiadań budynku w czasie prowadzonych prac podziemnych przy użyciu tarczy TBM. Ekipa realizująca prace musi trzymać rękę na pulsie 24 na dobę i reagować natychmiastowo.

tags:
open