Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 ALUPROF SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
ALUPROF SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

ALUPROF SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

KOLEJNY MOCNY ROK DLA ALUPROF

2023 można uznać za dobry rok dla Aluprof. Trafne decyzje biznesowe, inwestycje w rozbudowę zakładów produkcyjnych i dywersyfikacja oferty przełożyły się nie tylko na dobre wyniki finansowe spółki, ale też liczne nagrody branżowe, które potwierdziły pozycję Aluprof jako niekwestionowanego lidera.

W 2023 roku do Aluprof trafiły wszystkie najważniejsze wyróżnienia branżowe. Firma otrzymała złote statuetki w kategoriach Profile okienne aluminiowe oraz Systemy roletowe. Spółka znalazła się na 8. miejscu zestawienia 100 największych producentów materiałów budowlanych w Polsce w rankingu opracowanym w ramach współpracy PwC z magazynem „Builder” i Dun & Bradstreet. Na rynku zadebiutowało też wiele nowości, z których warto wymienić chociażby opartą na wytycznych certyfikacji Cradle to Cradle fasadę słupowo-ryglową MB-MT50N, efektowne drzwi MB-86 Pivot Door, rewolucyjne połączenie rolety i screena SkyTwin, czy przygotowaną w skandynawskim duchu fasadę MB-MM50N. Aluprof cały czas rozwija także rozwiązania o ugruntowanej pozycji, takie jak panoramiczny MB-Skyline Type R, fasadę MB-SR50N czy pergolę MB-OpenSky. Przed firmą kolejne inwestycje oraz wiele rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na ekologiczność produktów Aluprof.

Nagrody biznesowe potwierdzeniem silnej pozycji spółki
Aluprof już po raz 9. z rzędu znalazł się na podium prestiżowego rankingu Budowlana Marka Roku, zdobywając tytuł Złotego Championa Roku 2023 oraz Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. Ukoronowaniem pozycji lidera rynku systemów aluminiowych w Polsce było przyznanie firmie przez Centrum Analiz Branżowych oraz redakcję magazynu „Forum Branżowe” tytułu Lidera Rynku Stolarki 2023 zarówno w segmencie systemów aluminiowych, jak i roletowych. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane spółce już po raz 15.!

Co ważne, rozwiązania firmy doceniają nie tylko rynkowi eksperci, ale też klienci, którzy po raz kolejny przyznali marce złote godło „Konsumencki Lider Jakości 2023” w kategorii Profile i systemy z aluminium. Eksperci docenili również działania eksportowe Aluprof – podczas VIII Międzynarodowego Forum Stolarki firma zdobyła Windoor Foreign Investment Award w uznaniu dla jej sukcesów na arenie międzynarodowej, w tym inwestycji zagranicznych, działalności eksportowej na światowych rynkach oraz promocji Polski i polskiej branży stolarki budowlanej za granicą.

Ambitne plany na przyszłość
Potwierdzeniem pozycji lidera branży są nie tylko liczne nagrody zdobyte przez Aluprof w ostatnich miesiącach, ale też bardzo dobre wyniki finansowe spółki, które pozwalają jej snuć ambitne plany na najbliższe miesiące. Przemyślane, a niekiedy wymagające sporej odwagi decyzje, takie jak wprowadzenie na rynek nowej marki Glassprof specjalizującej się w produkcji szyb ogniochronnych czy zwiększenie mocy produkcyjnych, m.in. poprzez uruchomienie dwóch kolejnych linii lakierniczych (pionowej i poziomej) w Bielsku-Białej i rozbudowę zakładu w Złotowie, pozwalają firmie konsekwentnie budować swoją przewagę konkurencyjną, także na rynkach zagranicznych.

tags:
PQ
open