Home Builder Awards LAURY BUILDERA 2023 ORGADATA – LAURY BUILDERA 2023
ORGADATA – LAURY BUILDERA 2023
0

ORGADATA – LAURY BUILDERA 2023

0
0

CYFROWA PRZEWAGA Z LOGIKAL

Program Logikal i jego ciągły rozwój stały się jednym z czynników cyfrowej transformacji naszej branży. To właśnie z Logikal powstają najlepsze okna, drzwi i fasady.

Kompleksowość, wszechstronność oraz innowacyjność stały się poniekąd synonimami programu. W systemie pracy zautomatyzowanym przez kompleksową platformę, jaką jest Logikal, ludzie, maszyny i oprogramowanie tworzą zwartą sieć. Jest to połączenie świata fizycznego z wirtualnym. Komunikacja przebiega w czasie rzeczywistym, umożliwiając natychmiastową organizację i optymalizację procesów. Program Logikal, będąc twórcą wydajnych procesów cyfrowych, komunikuje się z piłą, centrami CNC i wieloma innymi urządzeniami, zbiera dane z procesu produkcji, komunikuje się z programami ERP i księgowymi czy zewnętrznymi systemami zamówień elektronicznych.
Logikal jest numerem jeden w branży w zakresie cyfrowego planowania, kalkulacji i produkcji stolarki otworowej, ponieważ zapewnia pełną organizację wycen, przygotowanie produkcji oraz plików sterujących do maszyn w ramach jednej zintegrowanej platformy, która jest na bieżąco aktualizowana dzięki szerokiej współpracy firmy Orgadata z dostawcami systemów aluminiowych i okuć. Logikal zapewnia klientom dostęp do wszelkich rozwiązań konstrukcyjnych oraz gwarancję najnowszych rozwiązań, ponieważ zawiera zawsze aktualne dane katalogowe zarówno pod względem handlowym, jak i technologicznym. Dla firm produkcyjnych istotna jest doskonała technologia, sprawne przygotowanie produkcji i wiarygodność, dlatego Logikal jest w stanie dokonać odpowiednich obliczeń (np. statyki czy współczynnika przenikania ciepła Uw), wygenerować adekwatne wydruki (np. świadectwa CE), przekroje konstrukcji i profili w różnych formatach, a także stworzyć wizualizacje w widoku 3D. Logikal umożliwia również przygotowanie pełnej dokumentacji produkcyjnej z automatycznie określanym położeniem obróbek dla okuć, łączników czy innych elementów, generując gotowe obróbki i listy na produkcję.
Oprogramowanie jest nieustannie aktualizowane i rozbudowywane, czego dowodem są narzędzia takie jak Logikal MES czy SimplyTag. Pierwsze to system kontroli produkcji, który systematycznie synchronizuje wszystkie poszczególne etapy produkcji, zapewniając bezpapierowy, niezawodny i płynny przepływ danych. Logikal MES dokumentuje cyfrowo cały cykl produkcyjny, a zakładowa kontrola produkcji (ZKP) odbywa się samoistnie. Z kolei dzięki SimplyTag producenci uzyskują dostęp do wszystkich istotnych danych z poziomu samego elementu. Każde okno, drzwi i fasada mogą zawierać wszystkie niezbędne informacje o swoich komponentach, a wiedza ta jest dostępna dla użytkownika bezpośrednio w aplikacji, po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na etykiecie. SimplyTag obsługuje oznakowanie CE, a także późniejszą konserwację i ewentualne naprawy, dzięki czemu jest nieodzownym narzędziem wspierającym obsługę posprzedażową.

tags:
PQ
open